ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌هاي بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
محمدحسین خیرالله‌زاده بائی| بازرس کشتی
 
 
 
فارغ‌التحصیل مهندسی موتور دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی نوشهر هستم که در حقیقت دانشگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. برای دوره کارشناسی‌ارشد در رشته حمل‌ونقل دریایی دانشگاه خرمشهر پذیرفته شدم. من امروز حدود ۱۰ سال سابقه کار دارم. در این سال‌ها خاطرات تلخ و شیرینی زیادی را تجربه کرده‌ام اما اگر قرار باشد تا یک خاطره تلخ را مطرح کنم، آن مربوط به 10 سال پیش می‌شود. در روز اول عید سال 1388 در حال کار کردن روی سیستم تهویه مطبوع کشتی بودیم و یکی از دوستان داشت به من کمک می‌کرد. یکی از لامپ‌های سیستم شکسته بود و برق هم در آن جریان داشت. به خاطر تلاطم‌های دریا او تعادلش را از دست داد و به آن قسمت برخورد کرد و دچار برق‌گرفتگی شد. البته با کمک‌های اولیه‌ای که انجام شد اتفاقی خاصی برای او نیفتاد اما در همان روز اول سال جدید خاطره تلخی را برای من رقم زد. 
حضورم در سازمان بنادر و دریانوردی هم در این سال‌ها برایم خاطرات شیرین زیادی داشته اما شاید شیرین‌ترین خاطره‌ام مربوط به حضورم در همایش‌های مختلفی است که در این سال‌ها در ارومیه، چابهار، تهران و بوشهر برگزار شده است. تا آن‌جا که می‌دانم، پیشنهاد انتخابم به‌عنوان دریانورد نمونه از سوی معاون محترم دریایی بندر خرمشهر به مدیرکل شده بود. من سال گذشته و امسال مقاله‌ای با عنوان حمل‌ونقل را که در حقیقت تاریخچه حمل‌ونقل در همه شعب دریایی، زمینی و هوایی است، ترجمه کردم. بخش‌هایی از این مقاله در مجله «به هنگام» و «بندر دریا» منتشر شد. این مقاله یکی از رفرنس‌های اصلی آزمون ارشد دریانوردی است. من البته در حال ترجمه کتابش هم هستم؛ اما چون بخش‌های اولش به‌شدت مورداستفاده افرادی است که در آزمون ورودی سازمان شرکت می‌کنند، آن را ترجمه کردم و در مجلات چاپ شد تا مورد استفاده قرار بگیرد. تمرکزم را در ترجمه آن بخش بیشتر روی مفهوم‌های دریایی ازجمله نقشه‌های دریایی، کشتی‌های دریایی و ... گذاشتم و به پیشینه و آینده‌شان نگاه کردم. در آینده اگر توفیق باشد کتاب را به‌طور کامل ترجمه می‌کنم و برای چاپ به سازمان بنادر و دریانوردی ارائه می‌دهم. البته چون در این کتاب سطح گسترده حمل‌ونقل موردبحث قرار گرفته، می‌تواند در وزارت راه، بخش ریلی، هوایی و جاده‌ای هم مورداستفاده قرار بگیرد. این کتاب یک مطالعه تاریخی است. درباره‌ی دیگر کارهایی که در این مدت انجام داده‌ام هم می‎‌توانم به ارائه کنوانسیون بین‌المللی  TM (در همایش بندر چابهار) که مخفف تناژ است، اشاره کنم. کنوانسیون ISPS  هم درباره اقدامات تامینی برای امنیتی کشتی و شناورهاست که در دریانوردی باید رعایت بشود. من دراین‌باره در هفته دریانوردی در مهر 1395 توضیح دادم. کد بین‌المللی RO هم کدی است که برای موسسات به رسمیت شناخته به کار می‌رود. ما در ایران این موسسات را با نام آسیا و ایرانیان می‌شناسیم. این کد شامل الزاماتی است که این موسسات باید براساس وظایفی که سازمان بنادر بر عهده آن‌ها گذاشته، انجام بدهند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۵
کد خبر : ۴۷,۷۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید