اعلام تقاضای ۲۹ شرکت جدید برای سرمایه گذاری در بندر چابهار / حمایت و‌ نگاه ویژه مسئولان و سرمایه گذاران ملی و فراملی به بندر چابهار امضای بزرگترین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی به مبلغ 50هزار میلیارد ریال/ احداث وسیع ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در محدوده خلیج فارس و دریای عمان/ ایجاد شهر لجستیک صنایع و صادرات مستقیم مواد معدنی از بندر شهید رجایی آزادی قریب الوقوع نفتکش انگلیسی توقیف شده/ پرونده حقوقی نفتکش باز است آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاکسازی شد سازمان بنادر در مدیریت ترافیک کالاهای اساسی موفق عمل کرده است/ طرح های توسعه ای و تجهیز بنادر به رغم محدودیت های ناشی از تحریم ادامه می یابد/ ضرورت تکمیل مرحله اول فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی تخلیه محمولۀ ۴۳۱تنی با بهره گیری از تجهیزات مدرن در بندر امام (ره) رشد ۳۷ درصد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر چابهار پهلوگیری کرد 134 اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران ساخته می‌شود اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی "تعطیلی موقت" بنادر مسافری مرکز هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس/ امکان تردد دریایی مسافران از مسیر پل با لافت
موفقیت بخش دریایی کشور در برآوردن کردن انتظارات جامعه در تامین نیازهای اساسی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه " جامعه بزرگ دریایی کشور در برآوردن کردن انتظارات جامعه در تامین نیازها از طریق دریا موفق عمل کرده است" ، تاکید کرد: به رغم محدودیت ها و سنگ اندازی های استکبار، اجازه نداده ایم در مسیر تردد ناوگان دریایی و دسترسی به بنادر کشور اختلالی ایجاد شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست فصلی شورای عالی هماهنگی مدیران ارشد ارگان های دریایی، تصریح کرد: جامعه دریایی ایران اعم از دریانوردان و دریاییان ، به واسطه ماموریت های متنوعی که در بخش های مختلف عملیاتی و اجرایی دارند ، توانسته اند انتظارات جامعه را برآورده سازند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به رغم تهدیدهای دشمن شاهد تردد کشتی های اقیانوس پیما به بنادر کشور هستیم و افزون بر آن، امنیت آبراه های مان برقرار است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی در هفته آخر سپتامبر مطابق با تقویم سازمان بین المللی دریانوردی( IMO) پیشنهاد کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته طی چند سال گذشته و به مناسبت هفته جهانی دریانوردی، فرصت مناسبی در این ایام ( هفته اول مهر ) با مقامات عالی کشور دیدار و نشستی داشته باشیم و برجسته ترین مسائل و موضوعاتی دریایی کشور را در این نشست ها مطرح کنیم.
در این نشست همچنین جلیل اسلامی ؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر نیز با اشاره به چشم انداز دریایی کشور ، هدف اصلی از این رویکرد را " ارتقای جایگاه دریایی کشور در سطوح منطقه ای و بین المللی" عنوان کرد و گفت: در این رویکرد و بر اساس راهبرد های اجرایی کشور، به دنبال توسعه اقتصادی و تسهیل تجارت هستیم.
معاون امور دریایی در ادامه خاطر نشان کرد: راهبرد تسهیل تجارت و توسعه اقتصادی به مصداق هایی چون « اجرای استاندارد های بین المللی» ؛ « به کارگیری فناوری های نوین» ؛ « ایجاد فضای رقابتی در ارائه خدمات» و « برقراری نظام هوشمند دریایی» نیاز داریم.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد»: در این شرایط حساس لازم است امنیت دریایی مان را حفظ و استاندارد های بین المللی را لحاظ کنیم و پاسخگوی نیازهای کشور باشیم.
وی در ادامه از ایجاد « کمیته اضطرار دریایی » با هدف ایجاد بستر مناسب برای هماهنگی با ارگان های دریایی در شرایط اضطرار خبر داد.
بر اساس این گزارش، در دومین نشست شورای عالی هماهنگی ارگان های دریایی کشور همچنین مقرر شد نشست بعدی این شورا در شهر ساحلی بندرعباس بر گزار شود.
همچنین بنابر تصمیم این شورا، مقرر شد دبیرخانه همایش ارگان های دریایی ازاین پس به عنوان میزبان دایمی این همایش باشد و این دبیرخانه تداوم برگزاری جشنواره " دریا در مسیر پیشرفت " را از طریق معاونت فناوری ریاست جمهوری پیگیری 
 
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
کد خبر : ۴۷,۸۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید