اعلام تقاضای ۲۹ شرکت جدید برای سرمایه گذاری در بندر چابهار / حمایت و‌ نگاه ویژه مسئولان و سرمایه گذاران ملی و فراملی به بندر چابهار امضای بزرگترین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی به مبلغ 50هزار میلیارد ریال/ احداث وسیع ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در محدوده خلیج فارس و دریای عمان/ ایجاد شهر لجستیک صنایع و صادرات مستقیم مواد معدنی از بندر شهید رجایی آزادی قریب الوقوع نفتکش انگلیسی توقیف شده/ پرونده حقوقی نفتکش باز است آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاکسازی شد سازمان بنادر در مدیریت ترافیک کالاهای اساسی موفق عمل کرده است/ طرح های توسعه ای و تجهیز بنادر به رغم محدودیت های ناشی از تحریم ادامه می یابد/ ضرورت تکمیل مرحله اول فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی تخلیه محمولۀ ۴۳۱تنی با بهره گیری از تجهیزات مدرن در بندر امام (ره) رشد ۳۷ درصد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر چابهار پهلوگیری کرد 134 اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران ساخته می‌شود اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی "تعطیلی موقت" بنادر مسافری مرکز هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس/ امکان تردد دریایی مسافران از مسیر پل با لافت
افزایش 56درصدی ترانزیت نفتی و  15 درصدی صادرات غیرنفتی در بندر شهید رجایی
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اعلام خبر تخلیه و بارگیری 34 میلیون تن کالا در پنج ماهه امسال و ثبت رشد بیش از 7درصدی، گفت: با صادرات 16 میلیون تن کالای غیرنفتی از طریق بزرگترین بندر ایران، رشد 15 درصدی را شاهد بودیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، "اله مراد عفیفی پور" در نشستی با مدیران بزرگترین بندر ایران ضمن بیان تازه ترین آمار و ارقام از عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی پنج ماه نخست سال 98، اظهار داشت: در دوره زمانی یاد شده، حجم مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی به رقم 34 میلیون و 233 هزار و 123 تن رسید که با رونق گرفتن فعالیت های اقتصادی و حمل و نقلی در این بندر، شاهد افزایش 7.2 درصدی جابجایی کالا بودیم .
وی حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را 23 میلیون و 442 هزار و 765 تن با رشد 9.4 درصدی عنوان کرد و افزود: همچنین، 10 میلیون و 790 هزار و 358 تن فرآورده نفتی نیز با افزایش 2.6 درصدی در این جابجا بندر شد.
صادرات غیرنفتی از 16 میلیون تن فراتر رفت 
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به افزایش 15درصدی صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تصریح کرد: حجم صادرات این گونه کالاها به رقم 16 میلیون و 654 هزار و 256 تن رسید. 
عفیفی پور از ترانشیپ یک میلیون و 574  هزار و 711 تن کالای غیرنفتی از طریق این بندر به بنادر دیگر منطقه خبر داد که در این زمینه، رشد 17 درصدی را شاهد بودیم.
134 هزار تن کالا کابوتاژ شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از کابوتاژ(کران بری) 134 هزار و 135 تن کالای غیرنفتی با افزایش 100 درصدی طی پنج ماه اخیر سخن به میان آورد و اظهار داشت: در این مدت، یک میلیون و 407 هزار و 423 تن کالا،  ترانزیت و همچنین سه میلیون و 312 هزار و 423 تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد.
رشد 11 درصدی صادرات فرآورده های نفتی 
این مقام مسئول در بخش دیگری از گزارش عملیات پنج ماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: طی این مدت، سه میلیون و 726 هزار و 400 تن فرآورده نفتی با رشد 11.3 درصدی به خارج از کشور صادر شده است.
ترانزیت نفتی 56درصد افزایش یافت
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار داشت: در این مدت، 7 میلیون تن با رشد 7.3 درصدی، کابوتاژ و 33 هزار و 894 تن از اینگونه محموله ها، ترانزیت شد که رشد 56.5 درصدی داشته است.
تردد بیش از 1700 شناور به بزرگترین بندر ایران
عفیفی پور گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یکهزار و 763 فروند شناور در اسکله های بزرگترین بندر تجاری کشور پهلو گرفت که همسنجی این تعداد از تردد شناورها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیانگر افزایش 7.8 درصدی است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: از مجموع کل شناورهای ورودی به بندر شهید رجایی، یکهزار و 453 فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن(افزایش 5 درصدی) و 310 فروند شناور تناژ اسمی زیر هزار تن (رشد 21 درصدی)، داشته است.
 
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳
کد خبر : ۴۷,۸۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید