عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر معارفه شد رونق بنادر کشور با توسعه دریامحور محقق می شود/ تربیت جوانان متخصص در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی پیشرفت۹۰ درصدی عملیات لایروبی اسکله های بندر آبادان برگزاری موفق مانور همزمان مهار نشتی گاز آمونیاک و اطفائ حریق در بندر بوشهر کاربرد بویه ساخت داخل در حوضچه بندر شهید رجایی با موفقیت آزمایش شد/ طراحی و ساخت 101 فروند علائم کمک ناوبری بااتکا به توان داخلی قزاقستان خواستار افزایش همکاری ‌های بندری با ایران شد/ ایران می‌تواند هاب بزرگ ترانزیتی منطقه باشد/ امکان ترانزیت ۶ میلیون تن کالا به صورت ریلی به ایران دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان با معاون بندری سازمان بنادر/ ایران هیچ محدودیتی در حوزه کانتینری ندارد/ ۲پیشنهاد ایران به هیات قزاق برای افزایش همکاری‌های بندری/ کاهش قابل توجه قیمت تمام شده ترانزیت از ایران برای قزاقستان چالش کمبود نیروی انسانی متخصص دریایی به راهکارهای اجرایی نیاز دارد/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد قانون بورسیه برای رشته‌های دریایی و دریانوردی/ اشاعه فرهنگ دریایی از طریق رسانه‌ها و درج مطالب در کتاب‌‌های درسی
50 نفر از بسیجیان نمونه حوزه دریایی و بندری تجلیل شدند/ گشایش نمایشگاه "یادگاران دفاع مقدس" در بزرگترین بندر ایران
در قالبی آیینی ویژه به منظور گرامیداشت دفاع مقدس، 50 نفر از بسیجیان نمونه حوزه دریایی و بندری با حضور جانشین فرمانده سپاه هرمزگان و مدیرکل بنادر استان تقدیر شدند و نمایشگاه "یادگاران دفاع مقدس" نیز در بزرگترین بندر ایران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گردهمایی بسیجیان این اداره کل در ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی گفت: کشتی نظام جمهوری اسلامی ایران در40 سالگی و اوج بالندگی با بهره گیری از نهضت حسینی(ع) توانسته است با اقتدار و سربلندی به سوی ساحل پیشرفت پیش رود.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت ترین نبردی است که می تواند یک کشور و یک ملت را از پای درآورد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که دشمنان قسم خورده و تا بن دندان مسلح ایران علیه ملت ما سنگ اندازی، مبارزه و حتی خرابکاری می کنند، ما در بندر شهید رجایی به عنوان پیشانی جنگ اقتصادی شاهد هستیم که بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری و توسعه ای در دست اجراست.

عفیفی پور با اشاره به این که هیچ طرحی در این بندر مهم و راهبردی ایران به واسطه تحریم ها متوقف نشده است، تصریح کرد: مرحله سوم طرح توسعه بزرگترین و پیشرفته ترین پایانه کانتینری ایران و ساخت سه پست اسکله نفتی برای پشتیبانی از صادرات فرآورده های نفتی تولیدی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از جمله مهم ترین طرح های فعال است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در زمان جنگ تحمیلی چندین کشور دنیا در جبهه جنگ تحمیلی هشت ساله بر علیه ایران فعال بودند و امروز نیز بزرگترین اقتصادهای دنیا بر علیه کشور جمهوری اسلامی در حال اعمال جنگ روانی و اقتصادی هستند؛ پس با الگو قرار دادن سیره مقاومت در مکتب شهدا، ایثارگران و جانبازان می توانیم از این بحران نیز عبور کنیم.

وی تکریم خانواده شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس را رسالتی بزرگ بر دوش مسئولان و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: آرامش و امنیت حاکم بر کشور ما نتیجه همه رشادت ها و جانفشانی های قهرمانان این سرزمین بوده است.

سرهنگ"هدایت الله امیری" جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز طی سخنانی به ابعاد مختلف دفاع مقدس و رمزورازهای پیروزی انقلاب اسلامی در بحران های سیاسی و اقتصادی پرداخت و گفت: سه عنصر کلیدی در این رابطه رهبری پیامبرگونه امام، ایدئولوژی اسلامی و مشارکت و همراهی مردم بوده است.

وی بر لزوم بازنشر و یادآوری فرهنگ و پیام های دفاع مقدس برای نسل های جدید به ویژه متولدین دهه های هشتاد و نود تاکید کرد و اظهار داشت: پیشرفت های امروز کشور در عرصه های علمی، فناوری، پزشکی، دفاعی و ... دستاورد دهه شصت و هفتادی هاست.

امیری مقاومت، ایستادگی و خودباوری رمز موفقیت های روزافزون انقلاب اسلامی است و نقش کارکنان بنادر و دریانوردی به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی را در رسیدن به این موفقیت ها بسیار موثر دانست.

"محمود صابری" معاون برنامه ریزی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی اظهار داشت: هر چند هنوز نسل دفاع مقدس در جمع ما حضور دارند اما ابعاد مختلفی از جنگ تحمیلی برای ما ناشناخته و ناگفته باقی مانده است که باید با استفاده از ظرفیت سینما این داشته های پنهان را به تصویر کشید.

وی مقاومت را کلیدواژه و رمز پیروزی ایرانیان در نبرد نابرابر با دشمنان در طول 94 ماه جنگ تحمیلی هشت ساله دانست.