ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های توسعه ای و سرمایه گذاری بندرامام خمینی(ره) بررسی شد
نشست اعضای هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ۱۴ مهرماه در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار و در جریان این نشست مسائل مربوط به آخرین وضعیت خروج کالاهای اساسی و پیشرفت پروژه های عمرانی با حضور مدیران این مجتمع بزرگ بندری بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر اعضای هیات عامل به بندر امام خمینی(ره)، ضمن برگزاری نشست از پروژه های در دست احداث و روند خروج کالاهای اساسی نیز دیدن کردند.

در جریان این سفر، مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی و اعضای هیات عامل از پروژه احداث رمپ و لوپ تقاطع غیرهمسطح که از جمله پروژه‌هایی است که با هدف عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در حال تکمیل می‌باشد، بازدید کردند. این پروژه در حال حاضر با ۲۳ درصد پیشرفت در صورت بهره برداری موجب تسهیل در تردد خودروهای سبک و سنگین و روان سازی ترافیک شهری و انتقال کالا شود.

همچنین بازدید از پروژه احداث خط لوله انتقال گاز از ایستگاه گاز شهری به مجتمع بندری امام خمینی(ره) که هفت کیلومتر آن تکمیل شده، از جمله بخش های دیگر بازدید راستاد و هیات همراه بود.در صورت بهره برداری از این پروژه، مجتمع بندری امام خمینی(ره) و شرکت های مستقر در آن از مزیت گاز طبیعی برخوردار می شود.

همچنین بازدید از پروژه احداث جاده کمربندی بندرامام خمینی(ره) به آبادان با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد از دیگر بخش های بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه بود. این پروژه از جمله پروژه های عمرانی با هدف عمل به مسئولیت های اجتماعی و با استفاده از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی است که در صورت تکمیل و بهره برداری موجب انتقال بار ترافیکی از شهر، افزایش ایمنی تردد و کمک به زیرساخت شهری می شود.

در ادامه بازدیدهای راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیأت همراه از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، از پروژه تعمیرات اساسی منجر به تعمیر و نگهداری بزرگراه بندرامام خمینی(ره) نیز دیدن کردند و آخرین وضعیت پیشرفت پروژه و مشکلات آن را با حضور مدیران اجرایی و پیمانکار آن بررسی کردند.پروژه مذکور با ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی  با هدف  بهسازی و ارتقای ایمنی این بزرگراه در حال تکمیل است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر اعضای هیات عامل سازمان بنادر ودریانوردی در جریان سفر به مجتمع بندری امام خمینی(ره) از پروژه احداث کارخانه تولید بیواتانول سوختی بازدید کردند و با توضیحات مدیر اجرایی پروژه از روند پیشرفت و تکمیل این پروژه و مشکلات مرتبط با آن مطلع شدند.این پروژه با اعتباری در حدود ۵۴۶۰ میلیارد ریال در صورت تکمیل موجب ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی خواهد شد.

بازدید از پروژه احداث سیلوهای بتنی پایانه مکانیزه غلات که توسط شرکت نظم آفرینان صنعت سهند در حال تکمیل است، از بخش های دیگر این سفر بود .این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد و با سرمایه گذاری اولیه در حدود ۱۵۶۰ میلیارد ریال در دست تکمیل است.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید امروز خود از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، از پروژه تعمیرات اساسی اسکله های شماره ۲۷ تا ۳۴ مجتمع بندری بازدید کرد و با توضیحات مدیر اجرایی پروژه با  آخرین وضعیت پیشرفت آن که تا کنون ۳۳ درصد داشته، آگاه شد.افزایش ظرفیت باربری اسکله هلی مذکور از شناور ۴۰ به شناور ۸۰ هزار تنی از مهم ترین اهداف این پروژه است.

برگزاری نشست هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و بحث و بررسی مشکلات و مسائل مرتبط با فعالیت جاری در بنادر از موضوعات مهم این نشست در بندر امام خمینی(ره) بود.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۱۹۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید