موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های دریایی و بنادر هرمزگان
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی طی سفری دوروزه به استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "جلیل اسلامی" به همراه مدیران کل ستادی حوزه معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از بنادر شهیدرجایی و شهید باهنر در مرکز هرمزگان، بندر شهیدحقانی بندرعباس(بزرگترین بندر مسافری ایران)، بنادر شهید ذاکری، بهمن، کاوه، پهل، لافت در جزیره قشم، همچنین خمیر، بنادر لنگه، چارک و کیش در غرب هرمزگان به صورت میدانی بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات بخش دریایی این بنادر آشنا شد.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین در این سفر دو روزه طی نشست های تخصصی مختلفی با حضور مدیران بخش دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و معاونین و کارکنان بندرهای تابعه، مسائل مربوط به حوزه جستجو و نجات دریایی، ثبت شناوران، آموزش ها و گواهینامه ها، کشتیرانی ها، گردشگری دریایی، سفرهای بین المللی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و سایر مسائل مرتبط با بخش دریا و دریانوردی را مورد بررسی قرار داد.

واحدهای تخصصی ساختمان عملیات دریایی، مرکز کنترل ترافیک دریایی(VTS)، مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرعباس(MRCC)، انبار تجهیزات مقابله با آلودگی های دریایی، اسکله خدمات، کارگاه ساخت بویه و علایم کمک ناوبری از جمله بخش های بندر شهید رجایی بود که مورد بازدید معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت.

اسلامی در بخش دیگری از برنامه سفر روز اول، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر شهید باهنر بندرعباس، در اداره مرکزی ثبت شناوران حضور یافت و با مراجعین این واحد از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

این مقام ارشد سازمان بنادر با حضور در مرکز آموزش های دریانوردی اداره استانداردها و گواهینامه های دریانوردی، در جریان روند اجرای طرح ارزیابی 40 نفر از مدرسین دریانوردی قرار گرفت که با هدف ارتقای سطح آموزش های این بخش و به روزرسانی دانش آنها، برگزار شده بود.

از این پس، مدرسینی مجاز به تدریس خواهند بود که مراحل ارزیابی و تاییدیه تدریس را طی نموده باشند و نامشان در بانک اطلاعات ثبت شده باشد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن حضور در بندر شهید باهنر، از برج کنترل، محوطه‌های نگهداری انواع کالاها، انبارهای مسقف و روباز، اسکله‌ها و پایانه مسافری بین‌المللی خلیج‌فارس در این بندر دیدن کرد و وضعیت عملیاتی آن را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داد.

وی پس از ارزیابی وضعیت موجود بندر، دستوراتی را برای تسریع بخشیدن به توسعه این پایانه مهم صادراتی صادر کرد.

عضو سازمان بنادر و دریانوردی کشور ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر لنگه، چارک و کیش از طرح های توسعه ای این پایانه های دریایی دیدن کرده و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه های مختلف در حال اجرا، قرار گرفت.

وی همچنین در بخش دیگری از این بازدیدها، طی دیدار چهره به چهره با صاحبان و مالکان شناورها و دیگر فعالان حوزه حمل و نقل دریایی، به صحبت ها و دغدغه ها آنها گوش فرا داد و برای رفع و رجوع مسایل مطرح شده، دستوراتی صادر کرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۴
کد خبر : ۴۸,۲۸۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید