ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399 آنسوی دریاها در این هفته/ از پیشرفت هایی در پروژه کشتی های خودران تا بررسی وضعیت سولفور سوخت کشتی ها با الگوهای ابری نشست هم‌اندیشی و آشنایی با قوانین اداری ایثارگران در بندر گلمنخانه ارومیه برگزار شد آغاز مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور در بوشهر/ آمادگی بندر بوشهر برای برگزاری مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور
آنسوی دریاها در 15 آبان 98
** کی تاک لیم: ظرفیت صنعت دریانوردی بیش از میزان کنونی است
دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی در جدیدترین سخنرانی خود تأکید کرد: توانمندسازی زنان در جامعه دریانوردی امسال درصدر توجه بوده است. پیشرفت‌هایی در این زمینه حاصل شده، اما می توان کارهای بسیاری برای تقویت نقش زنان در صنعت دریایی انجام داد. تنها زمانی همه افراد از این صنعت سود خواهند برد که در همه سطوح و در همه زمینه ها فرصت مساوی فراهم شود.

** دو نفر کشته و یک نفر مفقود؛ پس از انفجار بر روی تانکر روسی
به دنبال انفجار بر روی عرشه یک تانکر روسی در خلیج ناخودکای روسیه، دو نفر جان باختند و یک نفر دیگر مفقود شد. مخزن محموله کشتی در حالی منفجر شد که تانکر در لنگرگاه، لنگر انداخته و در انتظار پهلوگیری در اسکله بوده است.

** ارتقای پنجره واحد دریانوردی در کانال پاناما
کانال پاناما و اداره دریایی پاناما سیستم پنجره واحد دریانوردی پاناما را به روز رسانی کرده و ارتقا دادند. به گفته مقامات کانال پاناما، این قابلیت به کاهش هزینه ها، بهینه سازی برنامه های سفر و بهبود شفافیت و بهره‌وری کمک خواهد کرد.

** افزایش رضایت‌مندی دریانوردان در تمام بخش های صنعت دریانوردی
آخرین گزارش شاخص خوشبختی دریانوردان، پیشرفت چشمگیر سطح شادی را در بین دریانوردان در تمام بخش های صنعت نشان داده است. آخرین داده های سه ماهه اخیر نشان می دهد که شاخص رضایتمندی کلی دریانوردان از 6.27 به 6.59 رسیده است.

** اتحادیه اروپا: صنعت کشتیرانی نیازمند یک انقلاب در زمینه موتور کشتی ها برای داشتن محیط زیست پاک است
ایزابل دورانت، معاون همایش تجارت و توسعه سازمان ملل متحد: اگر میزان انتشار گازهای کربنی از صنعت دریایی کاهش پیدا نکند، ما به سمت "یک فاجعه زیست محیطی" حرکت خواهیم کرد.

** آغاز آزمایش سوخت های بیودیزلی
شرکت  نروژی Hurtigruten آزمایش یک سوخت بیودیزل جدید را آغاز کرده است که پتانسیل کاهش انتشار آلودگی زیست محیطی را تا 95 درصد دارد.
۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۵۰
کد خبر : ۴۸,۴۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید