تخریب یک سازه غیر مجاز دریایی در سواحل مازندران توسعه همکاری آموزشی سازمان بنادر و آموزش فنی حرفه ای برای ارتقای مهارت های دریایی و بندری/ خلاء آموزش های فنی و حرفه ای در مشاغل تخصصی دریایی جدی است/ ضرورت مهارت افزایی اپراتوری و تعمیر تجهیزات بندری و آتش نشانی در بنادر اعلام زمینه های فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه بندری/ تشریح روند حمایت های سازمان بنادر از فعالیت استارتاپ ها در حوزه بندری/ بهبود فرآیند ارائه خدمات و فعالیت‌های بندری در دستور کار ارتقای توان عملیاتی و لجستیکی بندر چابهار / افزایش اراضی لجستیکی بندر چابهار/ پیشرفت 67 درصدی احداث ساختمان ایکس ری افتتاح ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بنادر/ ممیزی داخلی در سازمان بنادر مبتنی بر ریسک و فرآیند محور است/ تمدید گواهینامه بین المللی سازمان بنادر در سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 ویرایش 2015 سازمان بنادر؛ پیشرو در خصوصی سازی واقعی/ سرمایه گذاری در بنادر کشور ریسک ندارد خدمات رسانی به 14میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی هرمزگان/70 میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان تخلیه و بارگیری شد/ رشد مثبت صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی/ صادرات غیرنفتی از مرز 27 میلیون تن فراتر رفت اهمیت بندر راهبردی چابهار در توسعه اقتصادی شرق کشور/ توسعه بندر چابهار دستور کار جدی دولت دوازدهم ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه بندری و دریایی/ اعلام زمینه­ های فعالیت استارتاپ­ ها و شرکت­ های دانش بنیان در حوزه­ های بندری و دریایی/ توسعه بنادر در جهت ارتقاء به بنادر هوشمند نسل سوم و چهارم با استفاده از ظرفیت های فناورانه
آنسوی دریاها  در 16 آبان 98/ از  برخورد کشتی باری با کشتی مسافری در بندر روستاک تا آغاز پروژه پیشران کشتی به کمک باد
** رفع توقیف کشتی کانتینری کانادایی
کشتی کانتینر SEASPAN FRASER پس از یک ماه توقیف در منطقه تانجون اوبان جزایر ریوا در اندونزی به سنگاپور رسید. این کشتی کانتینری که تحت اجاره خطوط کشتیرانی پی تی کاسکو است در تاریخ 29 سپتامبر سورابایا را به مقصد سنگاپور ترک کرد اما توسط نیروی دریایی اندونزی به دلایل نامشخص توقیف شد.

** برخورد کشتی باری دانمارکی با کشتی مسافری آلمانی در بندر روستاک
کشتی باری  DANICA VIOLET متعلق به دانمارک با کشتی مسافری BERLIN  برخورد کرد. این اتفاق در حال رخ داد که کشتی مسافری برلین در حال ترک بندر روستاک و عظیمت به مقصد گدسر بود.  ظاهراً هر دو کشتی خسارت هایی متحمل شده اند اما آسیبی به  خدمه و مسافران هردو کشتی وارد نشده است.
** ربوده شدن 9 خدمه کشتی جی جی اوگلند در آب های بنین
به گفته صاحب کشتی نروژی جی جی اوگلند،  نه نفر از خدمه این کشتی فله‌بر در اوایل صبح در نزدیکی سواحل  کوتونو بنین،  گروگان گرفته شدند. دزدان دریایی به این کشتی که در نزدیکی اسکله و در انتظار تخلیه بار خود بود حمله کردند.
** ضرورت رویکردهای جدید برای داشتن صنعت دریانوردی پاک
در گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی های تجدید پذیر آمده است که سوخت سنگین 82 درصد از نیازهای انرژی بخش حمل و نقل را پوشش می دهد. توجه به رویکردهای جدید در زمینه سوخت کشتی ها و مهار آلودگی در بخش حمل و نقل دریایی، نقشی اساسی در رسیدن به اهداف آب و هوای پاک خواهد داشت.

** پروژه پیشران کشتی به کمک باد به طور رسمی راه اندازی شد
پروژه پیشران کشتی با کمک باد WASP با کمک مالی صندوق توسعه منطقه ای اروپا به مبلغ 3.4 میلیون یورو به طور رسمی تصویب و راه اندازی شد. این پروژه دانشگاه ها و شرکت های  ارائه دهنده فن آوری کمک بادی را گردهم می آورد تا تحقیق، آزمایش و اعتبارسنجی راهکارهای عملی استفاده از پیشران های بادی را بررسی کنند.
** کشتی پس از 101 سال از زیر آبشار نیاگارا بیرون آمد
وقوع طوفان و سیلاب در آبشار نیاگارا باعث شد تا لاشه یک کشتی باری قدیمی مربوط به ۱۰۱ سال پیش از زیر آبشار بیرون بیاید، این کشتی در ماه اوت سال ۱۹۱۸ میلادی در مسیر رودخانه ای در حال حرکت بوده که نتوانسته در برابر قدرت کشندگی آبشار مقاومت کند و از آن ارتفاع سقوط می کند
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۸
کد خبر : ۴۸,۴۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید