اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399 آنسوی دریاها در این هفته/ از پیشرفت هایی در پروژه کشتی های خودران تا بررسی وضعیت سولفور سوخت کشتی ها با الگوهای ابری
آنسوی دریاها در 18 آبان ۹۸/ از آتش سوزی تانکر نفتی در تنگه سنگاپور تا انتخاب بهترین کشتی سال

** حمله به دو کشتی در خلیج گینه

بنا بر گزارش ها، دو حمله با فاصله زمانی نیم ساعت در اوایل صبح امروز در آبهای سائو تومه رخ داده است. کشتی های مورد حمله تانکرهای نفتی هستند که سیستم AIS آنها خاموش شده است. جزئیات دیگری از این حمله تا به این لحظه در دست نیست.

** پیش بینی رشد 3 درصدی ترمینال های LNG تا سال 2022

طبق آخرین گزارش تحقیقات بازار فنی تکنویو، پیش بینی می شود بازار ترمینال های LNG در مقیاس بزرگ طی دوره زمانی 2018-2022 نزدیک به 3٪ رشد داشته باشد.

** آتش سوزی تانکر نفتی HOYOدر تنگه سنگاپور

صبح امروز در شرق تنگه سنگاپور رخ داد. این تانکر خام مواد نفتی از سنگاپور به مقصد فیلیپین در حرکت بود. طبق گزارش مقامات سنگاپوری، آتش بر روی تانکر مهار شده است و خدمه کشتی تخلیه شده اند.

** مراسم فارغ التحصیلی 250 دانشجو از 79 کشور در دانشگاه جهانی دریانوردی

دریانوردان آینده از 70 کشور در این هفته از دانشگاه جهانی دریانوردی سازمان جهانی دریانوردی در مالمو کشور سوئد فارغ التحصیل شدند. فارغ التحصیلان سال 2019 شامل 250 فارغ التحصیل از 79 کشور جهان هستند که تقریباً یک سوم آنها را زنان تشکیل می دهند.

** کانکوردیا دامن؛ برنده عنوان بهترین کشتی سال

کشتی Sendo Liner که توسط کارخانه کشتی سازی کانکوردیا دامن در هلند ساخته شده است، موفق به دریافت جایزه KNVTS سال 2019 شد. هیئت داوران ویژگی برجسته پیشران این کشتی (دیزل برقی با بسته باتری) را به عنوان یک عامل مهم در انتخاب Sender Liner به عنوان برنده معرفی کرد.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۵
کد خبر : ۴۸,۵۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید