امدادرسانی به یک شناور مسافری در آب های بندرعباس/ مسافران شناور مسافری "ذوالفقار" در ایمنی و سلامت کامل هستند تعیین تکلیف قایق های فاقد هویت در بندر خرمشهر/ گواهینامه های قدیمی مالکان شناورها تعویض می شود احداث سیلو توسط بخش خصوصی به ظرفیت ۲۵۰هزار تن در بندرامیرآباد/ بندر امیرآباد؛ هاب غلات شمال کشور است صدور مجوز ساخت برای شناورهای تولید داخل درسیستان و بلوچستان/ حل مشکلات کارگاه های شناورسازی پنج خدمه موتور لنج باری از خطر غرق نجات یافتند علاقه قرقیزستانی ها برای سرمایه گذاری در بنادر ایران/ امکان ارتباط لجستیک بین دو کشور ایران و قرقیزستان برای هاب توزیع کالا/ پیشنهاد ایجاد محل هایی در بنادر ایران برای فعالیت سرمایه گذاران قرقیزستان ایجاد خطوط منظم کانتینری بین بنادر ایران و روسیه/ راه اندازی خطوط کشتیرانی رو – رو ریلی بین بنادر ماخاچ کالا و امیرآباد/ تسهیل ورود و اجازه پهلودهی شناورهای کشتیرانی دریای خزر در کلیه بنادر ساحلی روسیه/ معافیت ویزایی برای پیاده و سوار شدن دریانوردان دو کشور ایران و روسیه ساماندهی قایق‌های فاقد هویت در بوشهر آغاز شد ساماندهی کارگاه های شناورسازی فاقد مجوز در سیستان و بلوچستان/ ظرفیت تولید 500 شناور در کارگاه های شناورسازی سیستان و بلوچستان توافقنامه کشتیرانی تجاری بین ایران و قزاقستان به زودی ابلاغ و اجرا می‌شود/ نقش ویژه توافقنامه دریایی ایران – قزاقستان در توسعه حمل و نقل دریایی و کریدورهای بین المللی
در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج در سازمان بنادر و دریانوردی اعلام شد:
فرمان امام(ره) برای تشکیل بسیج؛ یک معجزه الهی بود / تفکر بسیجی امروز در خاورمیانه گسترش پیدا کرده است
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی با بیان " یاد بسیج همواره یادآور امام رحمت ا... علیه است"، گفت: امام خمینی ( ره) با تشکیل بسیج 20 میلیونی ناشی از یک تفکر الهی در سال 58 ، انقلاب اسلامی را تا ظهور امام عصر بیمه کرده اند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سید سعید سید علایی؛ معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج، خاطرنشان کرد: بسیج شجره طیبه ای است که ثمرات مستمر آن طی 4 دهه گذشته در همه عرصه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی، شکوفا شده است.
رئیس شورای فرهنگی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه " فرمان امام برای تشکیل بسیج درست یک معجزه الهی بود "، اظهار داشت: جغرافیای مقاومت و روحیه بسیجی از ایران اسلامی به کشورهای عراق، لبنان، سوریه ، افغانستان و فلسطین در خاورمیانه گسترش پیدا کرده است.
سید علایی تصریح کرد: به رغم تحرکات و توطئه های دشمنان طی 40 سال گذشته، به ویژه در روز های اخیر ، برای از بین بردن امنیت و زیرساخت های کشور ، با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و با حضور بسیجیان و مردم همیشه در صحنه و انقلابی در سراسر کشور ، این توطئه ها به شکست انجامید.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر با تاکید بر اینکه تفکر بسیج و بسیجی باید در سطح مدیریت کشور نیز امتداد پیدا کند، گفت: امروز مسئولیت ما بسیار سنگین تر از قبل است؛ چراکه مرتجعان منطقه، اسرائیل شوم و آمریکای جهان خوار ، دست در دست هم، درصدند هر لحظه با طراحی های پیچیده برای نظام اسلامی مشکل و چالش ایجاد کنند.
بسیج نیاز همیشگی ماست
در این مراسم همچنین سردار سرتیپ روح الهی ، معاون دانشگاه امام حسین ( ع )  گفت: بسیج عبارت است از فکر، ارداه و اقدام انقلابی و جهادی که این مفهوم هم اکنون در همه جای کشور حاکم است.
سردار سرتیپ روح الهی، نامحدود بودن و فراگیر بودن بسیج را از ویژگی های این نهاد مردمی برشمرد و گفت: با این توصیف همه مردم ایران در اقصای انقاط این کشور، بسیجی هستند و این نکته ای است هنوز اسکتبار جهانی به آن پی نبرده است.
استاد دانشگاه امام حسین ( ع) با بیان اینکه " راهبرد و دکترین بسیج طی 40 سال گذشته، در کوران حوادث و ناملایمات ، مبنای عمل بوده است، تاکید کرد: بسیج الهام الهی بوده است از لسان آن امام همام جاری شد ؛ چرا که بسیج نیاز همیشگی ماست و غفلت از آن، خطرات همه جانبه را برای کشور به همراه خواهد داشت.
سردار سرتیپ روح الهی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به 95 هزار شهید بسیجی در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: طی 8 سال دفاع مقدس، ارتش جمهوری اسلامی 48 هزار ، سپاه پاسداران 42 هزار و نیروی انتظامی 8 هزار شهید داد که سهم شهدای بسیجی در دفاع از میهن اسلامی، نشان از روحیه خط شکنی و میدان دار بودن آن عزیزان سفر کرده دارد.
در این مراسم همچنین اصغر نقی زاده ؛ رزمنده ، جانباز و بازیگر فیلم های دفاع مقدس با بیان خاطراتی از جنگ تحمیلی هنرنمایی کرد و به مناسبت 40 سالگی نهاد بسیج، به 40 نفر از کارکنان شرکت کننده در این مراسم، جوایزی به قید قرعه، اهدا شد
 
۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
کد خبر : ۴۸,۶۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید