اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به عنوان دستگاه برتر حامی پژوهش و فناوری معرفی شد
به مناسبت هفته پژوهش از اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به عنوان دستگاه برتر در زمینه حمایت از پژوهش و فناوری تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، در این آئین که در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد علاوه بر اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شرکت آب و فاضلاب  و اداره کل راه وشهرسازی استان نیز به عنوان دستگاه برتر تجلیل شدند.

در حاشیه این آئین تفاهمنامه همکاری علمی پژوهشی اداره کل بنادر و دریاوردی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس با حضور سیاوش ارجمندزاده و عبدالمجید مصلح به امضا رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس در حاشیه این مراسم گفت: هفته پژوهش و فناوری استان بوشهر از امروز یکشنبه 17 آذر در دانشگاه خلیج فارس آغاز و تا روز سه شنبه 19 آذر ادامه دارد.

روح الله فاتحی افزود: رونمایی از چهار جلد کتاب، تجلیل از برگزیدگان برتر پژوهش و فناوری استان، تجلیل ازدانش آموزان پژوهشگر و فناور برگزیده توسط اداره کل آموزش و پرورش استان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار در محل طبقه همکف کتابخانه مرکزی دانشگاه از جمله برنامه های هفته پژوهش است.

وی در تشریح برترین‌های پژوهش استان بوشهر نیز  ادامه داد: در حوزه علوم پزشکی دکتر حسین ارفعی نیا رشته مهندسی بهداشت محیط  و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در حوزه علوم پایه دکتر مراد علیزاده رشته آمار و عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس به عنوان برتر معرفی شدند.

فاتحی افزود: در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی دکتر محمد گنجه رشته علوم و صنایع غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه خرد و در حوزه فنی و مهندسی دکتر مسعود مفرحی رشته مهندسی شیمی و عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس عنوانهای برتر را به خود اختصاص دادند.

وی عنوان کرد: در حوزه علوم انسانی و هنر دکتر یوسف دهقانی رشته روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس به عنوان برتر و دکتر خسرو آئین جمشید مدیرعامل شرکت آریا پلاسماگستر پارس به عنوان فناور برتر معرفی شدند.

فاتحی گفت: شرکت پتروشیمی نوری و شرکت ارس بوشهر  نیز به عنوان واحدهای برتر تحقیق و پژوهش معرفی شدند.

وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی، شرکت آب و فاضلاب و اداره کل راه و شهرسازی استان  نیز به عنوان دستگاه‌های اجرایی برتر حامی پژوهش و فناوری مورد تجلیل قرار گرفتند.

در  این مراسم همچنین از کتاب طراحی، ساخت و کنترل کیفیت ستون های سنگی تالیف دکتر بهمن نیرومند، کتاب فرهنگ واژگان قرآن کریم بر اساس ترتیب سوره‌ها تالیف دکتر حسین مهتدی هر دو منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه خلیج فارس، کتاب همگرایی علم و فناوری رهیافتی به دانشگاه نسل سوم تالیف و ترجمه دکتر ایرج نبی پور و کتاب پژشکی ژرف ترجمه دکتر ایرج نبی پور رونمایی شد.

 

 بندر بوشهر 4بندر بوشهر 5

۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱
کد خبر : ۴۸,۷۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید