اطفای حریق موتور لنج باری در بندر گناوه بدون تلفات جانی/ علت حادثه در دست بررسی است تخفیف 20 درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر/خارج سازی ۵ فروند مغروقه آبراه اروند در دستور کار صادرات اولین محموله سنگ از بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد
راه‌اندازی خط مسافری چابهار - مسقط از دو ماه آینده
سید حسن ابراهیمی در حاشیه بازدید خبرنگاران از بنادر شهید بهشتی چابهار و شهید کلانتری، اظهارداشت: بندر شهید بهشتی چابهار توانایی آن را دارد که کشتی‌های پست پاناماکس با آبخور 16 متر را پهلو دهد.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: کانالی به طول 3 کیلومتر به عرض 300متر به وسیله بویه‌ها در بندر شهید بهشتی علامت‌گذاری شده است و از نظر علامت‌گذاری دریایی و آبخور هیچ محدودیتی برای پذیرش کشتی در مسیر شهید بهشتی وجود ندارد.

ابراهیمی درباره سفرهای دریایی از چابهار، گفت: سال های قبل خط مسافری چابهار- مسقط با ظرفیت 240 مسافر در کلاس‌های یک، ‌دو و سه و ظرفیت حمل 40 خودرو راه‌اندازی شده بود، اما به دلیل عدم پشتیبانی برخی ارگان‌ها و بازاریابی‌ بخش خصوصی این خط غیرفعال شد.

ابراهیمی افزود: با اختصاص یارانه به بخش مسافری به زودی خط مسافری چابهار- مسقط (از اول دی ماه) راه‌ اندازی می‌شود، از سویی قراردادی با یک شرکت کشتیرانی خصوصی منعقد شده است تا گردشگری دریایی در این منطقه فعال شود.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درخصوص قیمت سوخت شناورهای کوچک که بنزین سوز هستند، گفت: با همکاری شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی کمیته‌ای تشکیل شده است تا موانع پیگیری و برطرف شود.

ابراهیمی درباره وضعیت بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی چابهار و روند توسعه ای که برای این بنادر دنبال می شود، اظهار داشت: در بندر شهید کلانتری 5 پست اسکله تعریف شده است که 4 اسکله مربوط به ارائه خدمات به شناورهای سنتی، کوچک و خدماتی است و اسکله شماره 5 مربوط به کانتینر فیدر با ظرفیت کمتر از 30 هزار تن است.

وی افزود: آبخور بندر شهید کلانتری 11 متر و مخصوص کشتی‌های کمتر از 200 متر است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در دو فاز تعریف شده است، فاز یک به صورت کامل به بهره برداری رسیده است و  فاز دو نیز تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در 5 فاز اجرا خواهد شد و براساس این 5 فاز بندر شهید کلانتری به بندر شهید بهشتی متصل می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه حوضچه بندر شهید بهشتی در ضلع شمالی موج‌شکن بندر است، گفت: حوضچه شهید بهشتی 300 هکتار است که لایروبی شده و امکان پذیرش کشتی‌ها با آبخور 16.5 متر را دارد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: 15.8 میلیون متر مکعب لایروبی انجام شده است و از محل این لایروبی دایک فاز یک و دو به میزان 203 هکتار استحصال اراضی شد.

 

۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
کد خبر : ۴۸,۷۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید