سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد بهره برداری از ۲ پست اسکله انتقال فرآورده های فله مایع در بندر انزلی در ارتباط تصویری رئیس جمهور پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی تا شهریور ماه تکمیل پروژه‌ رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال/ توسعه همکاری‌های بندری با کشورهای همسایه و افزایش ترافیک بندری در شمال ایران دستور کار مهم سازمان بنادر/ ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی در بندر امیرآباد توسعه می‌یابد تحلیل رویدادها؛‌ کارکرد اصلی روابط‌عمومی ها در عصر ارتباطات/ اشاعه فرهنگ دریایی یک موضوع جدی در سازمان بنادر/ گفتمان دولت به بهترین شکل تبیین شود برگزاری اولین نشست بررسی حوادث بندری سازمان بنادر در مدیریت HSE/ ایمنی، مولفه موثر در جذب سرمایه‌گذار برای بنادر ۱۳ نفر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود
افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و رشد عملکرد بنادر  علی رغم تحریم های دریایی/ ایجاد ساختار و چارچوب مطلوب برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در بنادر / تجهیزات بلا استفاده در بنادر فعال سازی و جابه جا می شو
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم معارفه و تکریم معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر، گفت: در سال رونق تولید و به رغم فشارهای چند جانبه ناشی از تحریم، خط تولید کانتینر به عنوان مکانیزم حمایتی خطوط کشتیرانی و تولید کنندگان داخلی، در کشور راه اندازی شد.
 
به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مراسم معارفه و تکریم معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر، اقدمات صورت گرفته در حوزه بندری اعم از جذب سرمایه گذاری، اعمال تعرفه های رقابتی، ارائه خدمات بندری و تعاملات منطقه ای و بین المللی، طی دو سال گذشته را برجسته ارزیابی کرد و اظهارداشت: در این مدت و با تدابیر صورت گرفته در معاونت امور بندری، ساختار و چارچوب مطلوبی برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی و توسعه لجستیک در بنادر ایجاد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون مسیر روشن و درستی برای حمل و نقل چند وجهی در کشور ترسیم شده است، افزود: در سال رونق تولید و به رغم فشارهای چند جانبه ناشی از تحریم، خط تولید کانتینر به عنوان مکانیزم حمایتی خطوط کشتیرانی و تولید کنندگان داخلی، در کشور راه اندازی شد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شاخص های مطرح شده در " آنکتاد" ، تاکید کرد: در شرایطی که وضعیت ترافیکی بعضی از بنادر در برخی شقوق دچار کاهش شده، انتظار می رود با توجه به زیرساخت ها، تجهیزات و منابع انسانی موجود، نرم های عملیاتی در بنادر را ارتقا دهیم.
راستاد، تعامل با انجمن های صنفی و اتحادیه ها را در موضوعات مرتبط با سازمان بنادر ضروری دانست و گفت: لازم است مدیران در تصمیم گیری های مهم از نظرات و دیدگاه های بخش خصوصی و سایر فعالان ذی نفع توجه داشته باشند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با وام گیری از کلام امام علی ( ع) و بیان ابزار ریاست، سعه صدر است، تاکید کرد: چالش پذیری یکی از شاخص های سعه صدر است؛ چراکه همیشه شرایط یکسان و ایده آل نیست و لازم است همواره چه در زندگی  خانوادگی و چه در مسئولیت کاری ، چالش پذیر باشیم و خودمان را با شرایط سخت تطبیق بدهیم.
راستاد تحمل پذیری را شاخص دیگر سعه صدر برشمرد و گفت: در مواجه با زیر و بم دنیا ، تحمل پذیری کمک می کند تا از موانع های سخت عبور کنیم.
وی نقد پذیری را شاخص دیگر سعه صدر عنوان و خاطرنشان کرد: عیب پذیری سبب می شود تا نقد و انتقاد دیگران را به عنوان ابزاری برای بهبود عملکردمان استفاده کنیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تحول پذیری و خروج از دایره افکار شخصی را یکی دیگر از شاخص های مدیریتی مبنی بر سعه صدر دانست و گفت: این ویژگی کمک می کند تا در شرایط خاص و ضروری، تصمیمات متهورانه گرفته شود که برای بهبود و پیشرفت امور لازم است.

تسریع در روند تخلیه و بارگیری کالا های اساسی در بنادر

در ادامه این مراسم، فرهاد منتصر کوهساری؛ معاون جدید امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، این معاونت را یکی از کلیدی ترین جایگاه ها در این سازمان و حوزه حمل و نقل دریایی برشمرد و گفت: باید به تحریم با دید اثرات دراز مدت نگاه کنیم بر این اساس ، برای آن هدف گذاری و استراتژی کلان تدراک ببینیم.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، تسریع در روند تخلیه و بارگیری کالا های اساسی در بنادر را یکی از مهم ترین برنامه های خود عنوان کرد و گفت: ترافیک بار نباید در یک بندر متمرکز شود و باید با تقسیم بار، ترافیک های بندری را مدیریت کنیم.
معاون جدید امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر ، اقتصادی کردن قراردادهای B O T  را یکی از اولویت های خود برشمرد و بر اصلاح قرارداد های غیر اقتصادی تاکید کرد.
کوهساری فعال سازی و جابه جایی تجهیزات بلا استفاده در برخی بنادر را یکی از دیگر اقدمات خود اعلام کرد و آن را راهکاری برای صرفه جویی و افزایش کارآیی بنادر دانست.
وی همچنین تاکید کرد: ترمینال اپراتور ها باید در سرمایه گذاری در بنادر دخیل باشند ؛ چراکه در این صورت، آسیب پذیری ترمینال های بنادر کم می شود.

افزایش سرمایه گذاری های بخش خصوصی در بنادر 

در این مراسم، محمد علی حسن زاده ؛ معاون پیشین امور بندری و اقتصادی، با اشاره به جایگاه مهم و موثر سازمان بنادر در اقتصاد کشور، گفت: 47 و نیم درصد از تولید ناخالص ملی کشور وابسته به به حمل و نقل دریایی است و این نشان می دهد که چرا آمریکایی ها در تحریم های چند جانبه شان به دنبال زمینگیر کردن کشتیرانی و کاهش فعالیت حمل و نقل دریایی ایران بوده اند.
معاون پیشین امور بندری و اقتصادی با ابراز خرسندی از این که در مدت تصدی و مدیریت حوزه بندری کشور، عملکرد بنادر در حوزه ای صادرات و واردات نه تنها کاهش نداشته بلکه شاهد افزایش کارکردها در این بخش بوده ایم، تاکید کرد: به رغم فشارها و علی رغم عدم قطعیت ها در سیاست های اقتصادی ، تجاری و ریالی کشور، میزان سرمایه گذاری غیر دولتی در بنادر افزایش داشته است.
به گفته حسن زاده، بزرگ ترین قرارداد سرمایه گذاری تاریخ سازمان بنادر و دریانوردی ، به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان با دلار 10 هزار تومانی امسال با بخش خصوصی به امضا رسیده است.
حسن زاده، تحولات تعرفه گذاری، تعاملات بین المللی را از دیگر عملکردهای معاونت امور بندری برشمرد و اضافه کرد: روان سازی فرایندها به رغم تعدد بازیگران و بهبود شاخص های لجستیکی از دیگر فعالیت های شاخص کشور در سال های تحریم های همه جانبه دریایی قلمداد می شود.
وی همچنین تاکید کرد: با وجود اینکه بی سابق ترین تحریم ها در بخش دریایی را تجربه کردیم و به رغم افزایش هزینه های سرمایه گذاری و عملیات بندری، به لطف تدابیر اندیشیده شده در سازمان بنادر و با استفاده از مصوبات نهادهای بالا دستی  اجازه نداده ایم حتی یک کارگر در بنادر کشور تعدیل شود.

در مراسم معارفه و تکریم معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادربا حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری به عنوان معاون جدید امور بندری و اقتصادی این سازمان معرفی و از خدمات محمد علی حسن زاده قدردانی شد.


 
۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷
کد خبر : ۴۸,۹۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید