اجرای ۹ پروژه عمرانی و توسعه ای در بنادر آبادان/ ساخت اسکله های بتنی و شناور در بنادر آبادان/ افزایش ۳ برابری ظرفیت انبارها اقدامات سازمان بنادر، در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است/ سازمان بنادر؛ تقویت و توسعه متوازن بنادر کوچک را پیگیری می کند/ سازمان بنادر؛ به خوبی مشارکت و حضور بخش خصوصی در پروژه های بندری را دنبال می کند ۳۰۰ هزار TEU به ظرفیت کانتینری بندر خرمشهر اضافه شد/ رشد ۷۱ درصدی بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر/ خارج سازی ۵ فروند شناور مغروقه در اروند و یک فروند در بندر امام(ره) تا پایان سال جاری حرکت های توسعه ای و انقلابی در بنادر کشور صورت گرفته است/ هیچ نشانی از تحریم در بنادر دیده نمی شود/ بندر امام(ره)؛ به یک بندر ترانزیتی و صادراتی تبدیل شده است/ عملکرد سازمان بنادر و بندر امام(ره) در پروژه های شهر - بندر قابل تحسین است طرح های توسعه‌ای و سرمایه گذاری بندرامام(ره) در پیشکرانه، محوطه بندری و پسکرانه در دست اجراست/ ۱۷ پروژه سرمایه گذاری به ارزش ۱۶۰٠۰ میلیارد ریال در حال ساخت و ساز/پیش بینی لایروبی و تعمیق کانال دسترسی خور موسی تا دو ماه آینده/ احداث ۴ ترمینال مکانیزه غلات در بندرامام(ره)/ کاهش توقف کشتی ها از ۵ روز به ۳ روز/ در بندر امام(ره) رسوب کالا نداریم فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بنادر وجود دارد/ پیشرفت مطلوب بنادر ایران با توجه به شرایط تحریمی کشور/ ضرورت تکمیل زنجیره حمل و نقل دریایی برای حمایت از سرمایه گذاران آزاد سازی اراضی در مسیر احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی بندر بوشهر؛ آماده پذیرش کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است سازمان بنادر؛ با جدیت جذب سرمایه گذاری را دنبال می کند/ بنادر و پسکرانه آن؛ ویژگی های متعددی برای سرمایه گذاران دارد/ بنادر شمالی؛ طی سال های اخیر رشد خوبی داشتند آغاز تعمیرات اساسی یدک کش عاشورا و هدایت3 در بندر شهید رجایی
بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های مسافری بندرعباس و هرمز/حضور در نمایشگاه "هرمز،دور، نزدیک" در بندرگاه جزیره رنگین کمانی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی طی سفری به مرکز استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به مسافران و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "جلیل اسلامی" به همراه مدیران کل ستادی حوزه معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، به صورت میدانی، بخش های مختلف بندر شهیدحقانی بندرعباس(بزرگترین بندر مسافری ایران) و بندرگاه جزیره هرمز بازدید و از نزدیک با مباحث و طرح های توسعه ای این بنادر آشنا شد.

وی پس از ارزیابی وضعیت موجود این دو بندر مسافری تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی، دستوراتی را برای تسریع بخشیدن به توسعه این پایانه ها صادر کرد.

 

گفتنی است، بندر شهید حقانی در نه ماهه سال جاری با خدمات رسانی به دو میلیون و ۲۲ هزار نفر، شاهد افزایش ۳ درصدی در فعالیت های عملیاتی خود بود و بندرگاه جزیره رنگین کمانی هرمز نیز با ترابری ۵۲۶ هزار نفر، رشد۳۸ درصدی را در این مدت تجربه کرد.

بازدید از جاذبه های ساحلی و طبیعت گردی جزیره هرمز و همچنین پیمایش مسیر رینگ پیرامونی آن، از دیگر برنامه های سفر یکروزه اسلامی به این جزیره رنگین کمانی خلیج فارس بود.  نمایشگاه "هرمز، دور، نزدیک" در محل خانه تاریخی جری پولاک واقع در بندرگاه این جزیره نیز مورد بازدید معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه قرار گرفت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در جریان این بازدید گفت: در این نمایشگاه، 16 تصویر طراحی شده در جعبه ای نوری بر روی دیوار به گونه ای قرار دارند که مخاطب در رودروی ابتدایی، تنها اطلاعات مربوط به اسناد و تصاویر را می بیند و لی خود تصویر برای او قابل رویت نیست مخاطب می بایست با نگاه کردن به درون چشمی جعبه ها تصاویر نمایشگاه را از نزدیک ببیند.

 

وی اضافه کرد: این طراحی به گونه ای است که قصد دارد مخاطب با نگاهی از نزدیک به تاریخ دور هرمز بنگرد، از این جهت نام این نمایشگاه "هرمز، دور،نزدیک" است . زیرا آنچه یک شهروند هرمزی یا گردشگران دریایی در جزیره با آن روبروست، تاریخی است باشکوه که دیگر هیچ نشانی از آن نیست و برای دیدن آن بایستی به آن نزدیک شده و با نگاهی دقیق به آن نگریست.

لازم به ذکر است، اسلامی در پایان این برنامه با پیمایش مسیر دریایی از جزیره هرمز به بندر شهید باهنر از لنگرگاه بندرعباس نیز دیدن کرد و با حضور در پایانه مسافری دریایی خلیج فارس در بندر شهید باهنر، نحوه خدمات رسانی به مسافرانی که عازم بندر شارجه در کشور امارات متحدی عربی بودند، را از نزدیک مورد پایش و بررسی میدانی قرار داد.

"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز در جریان این بازدید گفت: بندرشهید باهنر بندرعباس از بنادر قدیمی و چند منظوره استان هرمزگان و یکی از کانون های مهم صادراتی و ترانزیتی جنوب کشور است؛ بندری با ظرفیت سالانه ۲,۵ میلیون تن که از امکان پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت ۴۰ هزار تن و آبخور ۱۱,۵ متر برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: برخورداری از ۱۲پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال- جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای و همچنین آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، این بندر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و تاثیرگذار در منطقه تبدیل کرده است.

محمدحسینی بندر شهید باهنر را از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق دانست.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در تشریح عملکرد نه ماهه سال جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، رشد ۵۹ درصدی عملیات نفتی و غیر نفتی کالا در این بندر به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: از آغاز امسال تا ابتدای دی ماه جاری، این بندر موفق شد با جابجایی تعداد ۴۷ هزار نفر مسافر در مسیرهای بین المللی به رشد ۶۴ درصدی دست پیدا کند.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین در این سفر با حضور در نشست تخصصی بررسی تطبیق شناورهای ناوگان مسافری استان هرمزگان با دستورالعمل ایمنی شرکت کرد و در جریان آخرین وضعیت اجرای این طرح و چالش های موجود در این رابطه، قرار گرفت.

وی همچنین در بخش دیگری از این بازدیدها، طی دیدار چهره به چهره با تعاونی ها و مالکان شناورها و دیگر فعالان حوزه حمل و نقل دریایی، به صحبت ها و دغدغه ها آنها گوش فرا داد و برای رفع و رجوع مسایل مطرح شده، دستوراتی صادر کرد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۱ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۰
کد خبر : ۴۹,۰۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید