سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در 10 پروژه بندری/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، برای تأمین تجهیزات بندری/ لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک، ارزش افزوده کالاو زنجیره تأمین اعلام آخرین وضعیت تردد تجاری و مسافری در بنادر کشور/ تیم‌های تخصصی پزشکی با تجهیزات لازم در تمام بنادر حضور دارند/ تجارت دریایی مثل سابق ادامه دارد افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر/ رفع مشکلات در حوزه تجارت و مبادلات اقتصادی بین بنادر ایران و عراق دو دستور ویژه در مورد تالاب انزلی/ موج‌شکن‌ها نقشی در افزایش رسوب و خشک شدن تالاب انزلی ندارند/ احیای تالاب انزلی و رسوب برداری با تصویب اعتبار ۵ میلیارد تومانی تشریح اقدامات سازمان بنادر در حوزه توافقات تجاری با کشورهای هدف/ مذاکره و انعقاد قرارداد با خطوط کشتیرانی، صاحبان کالا و کانتینر/ اعطای تخفیفات مترتب بر کشتی و کالا به منظور جذب حداکثری کالا در بنادر/ معافیت ۱۰ درصدی کرایه حمل برای شرکت هایی که کالا را با کشتیرانی های خارجی وارد بنادر ایران می کنند آغاز نشست دیپلماتیک انجمن چراغ های دریایی در مالزی/ حضور هیأتی از سازمان بنادر به نمایندگی از ایران در اجلاس به ریاست معاون امور دریایی راه اندازی ترمینال تمام فصول برای کالاهای وارداتی در بندر انزلی/ موافقتنامه اوراسیا گامی مثبت در راستای توسعه صادرات و واردات کشتی ۲۷۰۰ تنی در بندر دیر بوشهر پهلو گرفت افزایش 98 درصدی صادرات در بندر جاسک/ 95 هزار تن کالا از بندر جاسک به بنادر کشور عمان صادر شد پیام تبریک عضو هیات عامل و معاون مهندسی وتوسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز مهندس/ بومی سازی و توسعه کشور با فناوری های نوین و اجرای صحیح مقررات ملی و رعایت استاندارد ها مسئولیت خطیر مهندسان است
برقراری سفرهای بین‌المللی از مازندران به روسیه و آذربایجان از ۱۴۰۰ / پیشرفت سه فاز توسعه سفرهای دریایی و گردشگری استان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: فاز سوم برنامه‌ریزی در بنادر استان مازندران در بحث دریایی ایجاد سفرهای بین‌المللی بین کشورهای آذربایجان و روسیه در دریای خزر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ،محمدتقی انزان‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران  درخصوص بحث گردشگری دریایی و برنامه های این اداره کل در آستانه نوروز ۹۹ اظهار داشت: در خصوص گردشگری دریایی ۸۵ ایستگاه قایقرانی و تفریحی در دریای خزر در حوزه مازندران فعال است. بخشی از این ایستگاه ها در نوروز ۹۸ به واسطه توفان و سیل فعالیتی نداشتند و از کار افتادند و تنها ۵۵ ایستگاه فعال بودند.

وی ادامه داد: برای نوروز ۹۹ در اسفندماه از این ایستگاه ها بازرسی صورت خواهد گرفت تا در صورت داشتن شرایط و امکانات لازم مجوز مربوطه با هماهنگی وزارت  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و دیگر ارگان‌ها برای فعالیت در ابتدای سال آینده داده شود.

وی افزود: برای نوروز ۹۹ قاعدتا ۳۰ ایستگاهی که در ابتدای امسال نتوانستند فعالیت داشته باشند مشکلی نخواهند داشت و فعال هستند که این مساله بعد از بررسی ها مشخص می شود و ایستگاه هایی که مشکل کاربری داشته باشند مجوز آنها ناچارا لغو خواهد شد.

انزان‌پور درخصوص برنامه های این اداره کل برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی گفت: این اداره کل یکسری برنامه در بنادر فریدونکنار و نوشهر دارد که به نظر نمی‌رسد در نوروز ۹۹ آماده شود. یکی از آنها بحث انعقاد قرارداد یک مجتمع گردشگری در فریدونکنار در جنوب شرق این بندر است و در نوشهر هم بحث راه اندازی ترمینال آن است که بهره برداری از آن به نوروز سال آینده نخواهد رسید.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه سفرهای دریایی آمارها با افزایش همراه است. البته در نوروز ۹۸ سال به خاطر شرایط آب و هوایی این اتفاق نیفتاد، و آمارها کاهش را نشان داد. با توجه به پیش‌بینی ها این انتظار وجود دارد که در نوروز سال آینده هم شاهد رشد سفرها در استان مازندران باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران درخصوص برنامه های این استان و این اداره کل بابت سفرهای دریایی اظهار داشت: این برنامه در سه فاز در نظر گرفته شده است که عملیات آنها در دست اجرا در مرحله اقدامات مقدماتی است. در فاز نخست برنامه ریزی برای گشت دریایی از محل ترمینالی است که در حال بازسازی است.

وی افزود: برای فاز دوم سفرهای دریایی در استان مازندران برنامه‌ریزی بابت ایجاد سفرهای کرانبری کنار سواحل است. یعنی این کار در بین بنادر استان و حواشی جنوب دریای خزر اتفاق می افتد که در اختیار جمهوری اسلامی ایران است. در فاز سوم بحث گردشگری بین المللی است که بین ایران با کشورهای آذربایجان و روسیه خط سفر راه‌اندازی می‌شود.

انزان‌پور در پاسخ به این سوال که این خط سفر بین‌المللی بین ایران با کشورهای آذربایجان و روسیه چه زمانی برقرار می‌شود، اظهار داشت:‌ قطعا تا تمام نشدن فاز سوم ترمینال نوشهر و نیامدن کشتی‌ها این مسیرها راه‌اندازی نخواهد شد. طبق قراردادها و تعهداتی که انجام گرفته این خط سفر دریایی در سال ۱۴۰۰ اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در پایان درخصوص حجم مبادلات در بنادر این استان در بحث ورود و خروج کالا گفت: به جز بندر امیرآباد که منطقه ویژه اقتصادی است، در بنادر نوشهر و فریدونکنار خوشبختانه شاهد افزایش مبادلات بوده‌ایم. طبق آمار سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ شاهد رشد ۵۰ درصدی هستیم. بیشترین سهم این کالاها را غلات تشکیل می دهد که ۶۰ درصد تبادلات در دریای خزر را به خود اختصاص داده است.

۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی |
کد خبر : ۴۹,۲۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید