امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین سازمان بنادر و دریانوردی،بندر خرمشهر و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر /نهادینه کرد پژوهش در تمام بخش ها و حوزه های بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهراز امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین سازمان بنادرو دریانوردی،بندر خرمشهر و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی  در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر که با حضور مدیر کل مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی ، رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و هیئت همراه که در سالن اجتماعات این بندر برگزار شد گفت: بندر خرمشهر بمنظور تامین نیازهای علمی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پژوهش کاربردی و با هدف تقویت زمینه های همکاری های مشترک و تبادل اطلاعات و بهره مندی از توانمندی های تخصصی این تفاهم نامه سه جانبه را امضا کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه همکاریهایی  در زمینه های حمایت از پایان نامه های دانشجویان دانشگاه در قالب طرح کمک هزینه پایان نامه،چاپ و نشر کتب،مقالات علمی و پژوهشی تخصصی حوزه دریا، استفاده مطلوب از ظرفیت ها و منابع دانشگاه و سازمان در جهت اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی مورد نیاز سازمان و تبادل اطاعات کتابخانه ای در زمینه کتب،نشریات فیلم و لوح فشرده انجام میشود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه افزود: از مهمترین دستاوردهای علمی و پژوهشی بندر خرمشهر میتوان به تدوین پروژه های تحقیقاتی،برگزاری جلسات کمیته تحقیق،برگزاری جلسات متعدد با سازمان بنادر،تعامل با دانشگاههای دریایی بخصوص علوم و فنون دریایی خرمشهر،برگزاری اولین جشنواره پژوهشی کاربردی و فناوری با همکاری منطقه آزاد اروند،برگزاری جلسات هم اندیشی کمیته تحقیق،رونمایی از کتاب،برگزاری روز دانشی و فراخوان مقاله اشاره کرد.

اسعدی اظهار داشت: هر دانشی باید منجر به یک فناوری باشد و سود آورباشد و در نهایت به تولید و تجارت دست یابیم .سازمان بنادر و دریانوردی یک سازمان تخصصی است که در همه حوزه های دریایی فعالیت دارد و هدف ما نهادینه کردن پژوهش در تمام بخش ها و حوزه های بندر خرمشهر است.

وی ضمن ابراز خرسندی از حمایت های مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر کل مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از مهمترین موضوعات سازمان بنادر ساماندهی پروژه مطالعاتی بنادر است وتمام تلاش ما این است که روش های علمی در بندر خرمشهر اجرایی شود و در نهایت منجر به پیشرفت و توسعه شود.

در ادامه علی مرادی مدیر کل مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تفاوت کارکنان در دانش آنهاست و بدون داشتن دانش و مطالعه انجام درست امور وجود ندارد و تعامل بیشتر و نزدیکتر با دانشگاهها در دستور کار سازمان بنادر است.

همچنین به منظور ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کتاب هایی به رسم یادبود به مدعوین اهدا شد ودر پایان این مراسم از پژوهشگران برتر  و پیشنهاد دهندگان نظام پیشنهادات  بندر خرمشهر در سال98 با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۴۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید