ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
امضاء قرارداد برای تأمین ریل خط آهن چابهار - زاهدان
وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد تأمین ریل برای خط آهن چابهار - زاهدان بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و ذوب‌آهن 5 روز دیگر امضاء می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی  در حاشیه بیست و هفتمین همایش ارگان‌های دریایی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت خط آهن چابهار - زاهدان، اظهار داشت: با موافقت مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه رقمی تخصیص یافت و مراحل اخذ مصوبه و هماهنگی های لازم طی شد، از اینرو در ماه جاری اولین قسط صندوق توسعه دریافت شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  دولت به  زمان‌بندی  تکمیل پروژه خط آهن چابهار - زاهدان در سال 1400 مقید است و شرکت پیمانکار پروژه را جدی دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه روز شنبه قراردادی با ذوب‌آهن مبادله می‌کند ضمن آنکه تولید و خرید تراورس را انجام می‌دهد و آماده نوسازی این خط آهن است.

وی با بیان اینکه امروز پیشرفت پروژه از 40درصد عبور کرده است، گفت: آماده برای انجام روسازی در این خط‌ آهن هستیم. 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سه شیفت پیمانکار در پروژه یاد شده فعال است، گفت: اتصال ریل و اتوبان به بندر چابهار را دنبال می‌کنیم؛ ضمن اینکه این خط آهن کمبود منابع مالی و اجرایی ندارد.

اسلامی بیان کرد: رسیدن ظرفیت بنادر به 240 میلیون تن در سال نشانه توسعه بخش دریایی است ضمن آنکه 5 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در این حوزه جذب شده است.

وی در ادامه با اشاره به گردشگری دریایی و توسعه آن، گفت: برای تحقق این امر و افزایش درآمدزایی‌ها توسعه سفرهای دریایی به کشورهای خلیج فارس و خزر را دنبال می‌کنیم.

اسلامی تصریح کرد: برای رونق گردشگری دریایی باید نظام تشویقی در این حوزه ایجاد کنیم که یکی از آنها در اختیار گذاشتن تسهیلات به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری دریایی است.

وی درباره تامین سوخت کم سولفور در کشور گفت: به همت شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم به فناوری تولید سوخت کم سولفور دست پیداکنیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش ترانزیت از کشورمان تاکید کرد: اتصالات زیرساخت‌های ایران برقرار شده و در حال هماهنگی با کشورهای صاحب بار هستیم از سویی با 5 کشور در حال همکاری هستیم تا وضع تعرفه‌های واحد ترانزیت را گسترش دهیم.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۳۹
کد خبر : ۴۹,۴۸۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید