علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۹ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از ۸ هزار خودرو به آسیای میانه بخش خصوصی مذاکرات خود را با سازندگان تجهیزات دریایی خارجی متوقف نکند/ ضرورت تجهیز و توسعه بنادر با دانش و تکنولوژی روز با اجرای طرح تحول صنایع دریایی؛ ایران به قدرت اول منطقه در حوزه شناورها تبدیل می شود/ امکان تأمین نیازهای صنعت دریایی در داخل وجود دارد/ لزوم حمایت همه جانبه دولت و بخش خصوصی برای تولید شناورهای بزرگ و کوچک پیشرفت 40 درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار بندر چابهار؛ می تواند هاب توزیع مواد معدنی شود/ بندر چابهار به زودی سومین قطب تجاری کشور خواهد شد/در آینده نزدیک شاهد پهلوگیری کشتی های روغن در بندر چابهار خواهیم بود انجام بدون وقفه و به سهولت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بنادر کشور/ هیچ محدودیتی برای جابجایی کالا و به ویژه کالاهای اساسی نداریم/ ایجاد بسترهای الکترونیکی برای کاهش مراجعه ارباب رجوع به بنادر تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری
حذف بروکراسی مازاد جهت سرعت بخشیدن به موضوعات سرمایه گذاری در بنادر کشور/ تسهیلات ترانزیتی عامل مهم در افزایش انگیزه ورود سرمایه گذاران خارجی به بنادر ایران
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: تسهیلات ترانزیتی برای سرمایه گذاران از جمله اقداماتی که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذار از دیگر کشورها به بنادر ایران شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهستانی، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، درخصوص تاکید، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی روی جذاب کردن هرچه بیشتر فرصت ها برای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور اظهار داشت: در راستای تسهیل و تسریع در روند جذب سرمایه گذاری در بنادر کشور این سازمان با بهره گیری از تجارب پیشین اقدام به بازنگری فرآیند سرمایه گذاری و تدوین دستورالعمل اجرایی آن در بنادر کشور کرده است.

وی ادامه داد: در دستورالعمل مورد نظر مسیر کاملا شناسایی و معرفی شده و اکران فرصت ها، پذیرش تقاضاها و بررسی اهلیت متقاضان سرمایه گذاری انجام گرفته است. همچنین با تدوین طرح سرمایه گذاری متناسب با الزامات سازمان، بررسی و تایید طرح های سرمایه گذاری، اخذ مجوزهای مربوطه و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری پیش بینی شده است. در این دستورالعمل رویه های نظارت بر قراردادهای سرمایه گذاری، جایگزینی قرارداد، فسخ و خاتمه قراردادهای سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

معاون مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور بندری و اقتصادی در ادامه بیان داشت: در این راستا همچنین سامانه سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازنویسی و به روزرسانی است. با تکمیل این سامانه روند پذیرش طرح های سرمایه گذاری و پایش قراردادها به صورت سیستمی انجام خواهد گرفت.

وی افزود: به این شکل و با سیستمی شدن کار این مساله تاثیر بسزایی در کاهش مدت زمان به نتیجه رسیدن قراردادهای سرمایه گذاری خواهد داشت و با حذف بروکراسی مازاد سرعت رسیدگی به موضوعات سرمایه گذاری افزایش خواهد یافت.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان درباره برنامه های سازمان برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار و کاهش نیافتن آن تصریح کرد: اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به پروژه های سرمایه گذاری در حال ساخت از جمله اقدامات موثری است که موجب تامین مالی و فعال نگهداشتن قراردادهای سرمایه گذاری می شود. همچنین در نظر گرفتن تسهیلات ترانزیتی از جمله اقداماتی است که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذاران از دیگر کشورها به بنادر ایران شود

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی |
کد خبر : ۴۹,۶۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید