ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
اینفوگرافیک | میزان صادرات و ترانزیت در بندر شهید رجایی طی ۱۱ ماه امسال
منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی در دنیاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در مرکز کریدور ترانزیتی جنوب به شمال قرار دارد و به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین بندر تجاری کشور به شمار می‌رود.

بندر شهید رجایی همچنین یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی در دنیاست و نقش آن از لحاظ تجاری برای جابه‌جایی کالاها بسیار اهمیت دارد.

گفتنی است، پهلوگیری ۳ هزار و ۹۳۹ فروند شناور در بزرگترین بندر تجاری کشور در ۱۱ ماه سال ۹۸ انجام شده است و میزان ترانزیت در این بندر به ۷۷ هزار تن فرآورده نفتی و رشد ۱۰۰ درصدی در بندر شهید رجایی رسیده است.

همچنین حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران طی ۱۱ ماه گذشته به ۳۱ میلیون ۱۸۴ هزار تن رسیده است. این بندر در ۱۱ ماهه امسال به رشد ۲۶ درصدی در بخش صادرات نفتی دست یافته است.

از سوی دیگر میزان ترانشیپ در ۱۱ ماهه امسال در بندر شهید رجایی  ۲۱ درصد رشد داشته است. جابه‌جایی ۷۰ میلیون و ۹۶۱ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در منطقه ویژه اقتصادی کشور صورت گرفته است.

5

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۵:۰۵
کد خبر : ۴۹,۷۱۳
کلیدواژه ها: بندر شهید رجایی 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید