موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
۲۲ ترمینال بندری به بخش خصوصی واگذار شده است
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به رغم فشارها و تحریم های ظالمانه بر اقتصاد کشور، امسال نزدیک به ۱۴۳ میلیون تن کالا( اعم از نفتی و غیر نفتی) در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود ۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری در همایش پایان سال مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: امسال بیش از ۹۹ میلیون تن کالای نفتی از بنادر کشور جا بجا شد که این امر رشد بیش از 7 درصد در قیاس با سال گذشته را نشان می دهد.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سال گذشته ۱۶ میلیون تن کالاهای اساسی از بنادر تخیله و بارگیری شده است، توضیح داد: به رغم سخت بودن تخلیه کالای فله در بندر، امسال بیش از ۲۲ میلیون تن کالای اساسی از بنادر جا بجا شده  که این عدد در مقایسه با سال گذشته  ۲۹ درصد رشد داشته است.
کوهساری  با اشاره به راهکارهای پیشنهادی برای فعال سازی کریدور در ایران گفت: برای این منظور پیشنهاد می شود در بنادر حوزه خزر برای جذب بار ترانزیتی از طریق اجاره بندر، حضور فعال داشته باشیم، همچنین  تشویق ترمینال اپراتورها جهت ایجاد شرکت های سرمایه گذاری مشترک از دیگر موضوعاتی است که می توان در سال جدید دنبال کرد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر خاطر نشان کرد: می توان با برگزاری همایشی در یکی از بنادر شمالی ایران و حضور سرمایه گذارانی از روسیه، هند و ایران، فعال سازی کریدور جدید در کشور  رایزنی کرد.
کوهساری با بیان اینکه بازار اوراسیا، فرصتی برای بنادر ایران است، گفت: تخفیف تعرفه ای برای صادرکنندگان ایرانی به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا؛ کاهش سهم استفاده از دلار و دریافت امتیازات گمرکی خاص، از جمله مزیت های اتحادبه اوراسیا محسوب می شود.
وی تصریح  کرد: تاکنون ۲۲ ترمینال بندری به بخش خصوصی واگذار شده است و بخش خصوصی در کلیه فعالیت های بندری مشارکت فعال دارد.
  کوهساری با اشاره به طرح ایجاد مراکز تأمین و توزیع قطعات و تجهیزات بندری و دریایی، افزود: می توان در یکی از بنادر نسبت به ایجاد چنین مرکزی با مشارکت یکی از ترمینال اپراتورها و یا شرکت های توانمند، در این زمینه اقدام کرد.
به گفته وی،  برای ایجاد مراکز ارزش افزوده، ضرورت دارد با توجه به وجود زیرساخت هایی مثل اسکله ، خط لوله و مخازن در بنادر جنوبی کشور ( امام خمینی (ره) و شهید رجایی)، از پالایشگاه های سایز کوچک جهت تولید سوخت کم سولفور بهره برد.

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
کد خبر : ۴۹,۷۷۰
کلیدواژه ها: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری، تحریم

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید