ضرورت تخلیه سریع کالاها از انبارها و سیلوها جهت ورود کشتی‌ها و افزایش میزان مراودات کالا در بندر امیرآباد/ تشویق شرکت‌های فعال در بخش تأمین و نگهداری کالا/ بندر امیرآباد همواره کانون توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا بوده است بهره مندی بندر چابهار از مزایای قوانین مناطق آزاد/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیف ها و معافیت ها رفع چالش های صاحبان کالا و سرمایه گذاران بندر امیرآباد و تکمیل اسکله رو- رو ریلی در دستور کار سازمان بنادر/ افزایش جذب صاحبان کالا و مشتریان در سال جاری تازه ترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مقابله با ویروس کرونا/ نظارت جدی بر اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در بنادر کشور/ انعکاس مشکلات شناورهای سنتی به وزارت امور خارجه/ تسریع واردات اقلام بهداشتی/ بررسی تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در حمل و نقل دریایی شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی صادرات اولین محموله کالا‌های غیرنفتی از بندر سیریک به کشور عمان افزایش 562 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان
تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فعالیت‌های مربوط به تخلیه و بارگیری کالا‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طبق دستورالعمل و مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌ دریانوردی، محمد راستاد درباره روند توسعه ای بندر شهید رجایی در سال جاری، افزود: حدود ۹۰۰ متر از اسکله‌های فاز ۳ کانتینری در  بندر شهید رجایی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل سازمان بنادر تصریح کرد: با تکمیل فاز ۳ بندر شهید رجایی، ظرفیت‌های قابل توجهی به زیرساخت‌های این بنادر اضافه می‌شود و از سویی در نظر داریم هم زمان موضوع توسعه اراضی پسکرانه را به مرحله اجرا برسانیم.
وی تأکید کرد: تکمیل زیرساخت‌ها، جذب سرمایه‌گذاری برای تأسیسات زیربنایی و روبنایی و تکمیل پروژه‌های اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی نیز  در دستور کار قرار گرفته است،  با تکمیل پروژه اسکله‌های نفتی میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی افزایش پیدا می کند.

تمرکز بر توسعه پسکرانه بندر چابهار

وی درباره آخرین وضعیت بندر چابهار هم گفت: عمده تمرکز سازمان بنادر و دریانوردی توسعه پسکرانه‌ بندر چابهار و توسعه اسکله‌های آن است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: اتصال کریدور لجستیکی به بندر چابهار و به پسکرانه‌ها که شامل ایجاد جاده‌ها و مسیر خطوط تردد‌های بین‌المللی می‌شود از دیگر اقداماتی است که در این بندر طی سال جاری انجام می‌شود.

نصب تجهیزات استراتژیک در بندر چابهار

وی با اشاره به اینکه تجهیز بندر چابهار از مهمترین برنامه‌هایی است که امسال توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: نصب تجهیزات استراتژیک و همچنین توسعه همکاری ها با کشور‌های منطقه جهت افزایش تبادل کالا‌ از مهمترین برنامه‌هایی است که در این بندر، طی ماه‌های آینده انجام می‌شود.

افزایش واردات کالاهای اساسی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه واردات کالا‌های اساسی در بسیاری از بنادر طی یک الی دو ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا به شکل چشمگیری افزایش یافته است، گفت: ورود کالا‌ها به بنادر شهید رجایی، امام(ره)، امیرآباد، نوشهر و انزلی افزایش یافته است  و در این زمینه تمام بخش‌های حمل‌ونقلی از جمله قطار و ناوگان جاده‌ای همکاری‌های لازم را جهت جابجایی کالا دارند.

تخلیه کالاهای اساسی به صورت شبانه روزی

وی افزود: ناوگان حمل‌ونقل در این ایام به ویژه از ابتدای سال به صورت شبانه‌روزی در حال تخلیه کالا‌های اساسی  هستند، بنابراین در این ایام نه تنها فعالیت در این حوزه کاهش نیافته، بلکه رشد چشمگیری هم داشته است.
راستاد تصریح کرد: تمام فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالا‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طبق دستورالعمل و مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸
باشگاه خبرنگاران جوان |
کد خبر : ۴۹,۹۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید