بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فعالیت‌های مربوط به تخلیه و بارگیری کالا‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طبق دستورالعمل و مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌ دریانوردی، محمد راستاد درباره روند توسعه ای بندر شهید رجایی در سال جاری، افزود: حدود ۹۰۰ متر از اسکله‌های فاز ۳ کانتینری در  بندر شهید رجایی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل سازمان بنادر تصریح کرد: با تکمیل فاز ۳ بندر شهید رجایی، ظرفیت‌های قابل توجهی به زیرساخت‌های این بنادر اضافه می‌شود و از سویی در نظر داریم هم زمان موضوع توسعه اراضی پسکرانه را به مرحله اجرا برسانیم.
وی تأکید کرد: تکمیل زیرساخت‌ها، جذب سرمایه‌گذاری برای تأسیسات زیربنایی و روبنایی و تکمیل پروژه‌های اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی نیز  در دستور کار قرار گرفته است،  با تکمیل پروژه اسکله‌های نفتی میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی افزایش پیدا می کند.

تمرکز بر توسعه پسکرانه بندر چابهار

وی درباره آخرین وضعیت بندر چابهار هم گفت: عمده تمرکز سازمان بنادر و دریانوردی توسعه پسکرانه‌ بندر چابهار و توسعه اسکله‌های آن است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: اتصال کریدور لجستیکی به بندر چابهار و به پسکرانه‌ها که شامل ایجاد جاده‌ها و مسیر خطوط تردد‌های بین‌المللی می‌شود از دیگر اقداماتی است که در این بندر طی سال جاری انجام می‌شود.

نصب تجهیزات استراتژیک در بندر چابهار

وی با اشاره به اینکه تجهیز بندر چابهار از مهمترین برنامه‌هایی است که امسال توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: نصب تجهیزات استراتژیک و همچنین توسعه همکاری ها با کشور‌های منطقه جهت افزایش تبادل کالا‌ از مهمترین برنامه‌هایی است که در این بندر، طی ماه‌های آینده انجام می‌شود.

افزایش واردات کالاهای اساسی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه واردات کالا‌های اساسی در بسیاری از بنادر طی یک الی دو ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا به شکل چشمگیری افزایش یافته است، گفت: ورود کالا‌ها به بنادر شهید رجایی، امام(ره)، امیرآباد، نوشهر و انزلی افزایش یافته است  و در این زمینه تمام بخش‌های حمل‌ونقلی از جمله قطار و ناوگان جاده‌ای همکاری‌های لازم را جهت جابجایی کالا دارند.

تخلیه کالاهای اساسی به صورت شبانه روزی

وی افزود: ناوگان حمل‌ونقل در این ایام به ویژه از ابتدای سال به صورت شبانه‌روزی در حال تخلیه کالا‌های اساسی  هستند، بنابراین در این ایام نه تنها فعالیت در این حوزه کاهش نیافته، بلکه رشد چشمگیری هم داشته است.
راستاد تصریح کرد: تمام فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالا‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طبق دستورالعمل و مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸
باشگاه خبرنگاران جوان |
کد خبر : ۴۹,۹۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید