زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل
بازدید استاندار هرمزگان از روند تخلیه و بارگیری کالا از طریق ریل در بندر شهید رجایی
استاندار هرمزگان با حضور در بندر شهید رجایی بندرعباس، از روند تخلیه و بارگیری و حمل و نقل کالا از طریق ریل در این بندر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "فریدون همتی" استاندار هرمزگان پس از بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس جمهور مبنی بر توسعه حمل و نقل کالا از طریق ریل، عنوان کرد: با تلاش خوب سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت راه آهن و گمرک در مجموعه بندر شهید رجایی بندرعباس، روند تخلیه و بارگیری کالاها به ویژه کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی به شکل مناسب در حال انجام است.

وی ادامه داد: استفاده از ریل و قطارهای باری برای انتقال کالا در بندر شهید رجایی توسعه یافته و با ایجاد زیرساخت مناسب و اتصال ریل تا محل پهلوگیری کشتی ها، کالاها به شکل مستقیم از کشتی وارد واگن های قطارهای باری می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: این کار موجب تسریع در حمل و نقل کالا و بهینه کردن عملیات تخلیه و بارگیری و تحولی جدید در این عرصه شده و به شکل مستقیم واگن‌های باری کالاها را از کشتی ها به مناطق مختلف حمل و توزیع می‌کنند.

همتی تصریح کرد: توسعه حمل و نقل کالا از طریق ریل از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکیدات ریاست محترم جمهوری بوده و در این راستا تخلیه و بارگیری و حمل و نقل کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی در اولویت قرار دارد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با کرونا، تخلیه و بارگیری و ترخیص کالاهای بهداشتی با همکاری خوب دستگاه‌های مربوطه به سرعت در بندر شهید رجایی انجام و به مناطق مختلف کشور انتقال می یابد.

وی گفت: استان هرمزگان و دیگر استان های ایران اسلامی از وضعیت خوبی در زمینه تامین کالاهای بهداشتی و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله و درمان بیماری کرونا برخوردار هستند.

اله مراد عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی نیز در این بازدید ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته جهت تسریع در امر تخلیه و انتقال کالاهای اساسی به مقاصد تعیین شده اظهار داشت: مکانیزم اتخاذ شده در بنادر استان بر لزوم  پرهیز از تاخیر غیر ضروری با رعایت تمامی پرو تکل های اداری و بهداشتی و تسریع در ارائه خدمات دریایی و بندری به تمامی کشتی ها بویژه کشتی های حامل کالای اساسی تاکید دارد

وی افزود: با اجرای دقیق برنامه های پیش بینی شده، بهرگیری از نیروهای انسانی کارآمد و تجهیزات بروز دریایی و بندری گام های مثبتی در جهت تامین زنجیره  کالای اساسی، انبارش و خروج کالاها از بندر  با مشارکت دستگاه های ذیربط صورت گرفته است .

عفیفی پور توسعه حمل و نقل چند وجهی (افزایش سهم ریل در بنادر کشور)  را به عنوان یک راهبرد در سال جهش تولید عنوان کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال توسعه هرچه بیشتر فعالیت های ریلی در بندر شهیدرجایی و بنادر دیگر است .

وی امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران را در اواخر اسفند ماه سال گذشته نقطه عطفی دانست که نقش فزاینده ای را در زمینه توسعه حمل و نقل چند وجهی ایفا می کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه ماحصل امضای تفاهم نامه منعقده را می توان امروز در تخلیه کشتی حامل گندم  و انتقال مستقیم آن به واکن قطار مشاهده کرد اظهارد اشت: پیش ران تحقق مفاد امضا شده در تفاهمنامه مشارکت کلیه دستکاه های ذیربطی چون راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، گمرگ  و شرکت بازرگانی دولتی بوده که هریک به سهم خود در انجام  این مهم اهتمام مجدانه ای داشتند.

عفیفی پور حفظ کیفیت غلات، جلوگیری از حدر رفت  به دلیل حذف تخلیه و بارگیری مکرر، کوتاه شدن زمان حمل این کالای استراتژیک، کاهش آلایندگی های زیست محیطی و کاهش مصرف سوخت را از جمله مهمترین مزایای بهره گیری از حمل و نقل چند وجهی قلمداد کرد .

مدیر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی در ادامه بازدید با اشاره به صادرات و واردات همزمان کالاهای در اسکله های دیگر بندر تصریح کرد: علاوه بر دو فروند کشتی وارداتی حامل گندم متعلق به شرکت غله، یک فروند کشتی حامل کود شیمیایی متعلق به شرکت حمایتی و کشاورزی استان و یک فروند کشتی حامل پودر آلومینا متعلق به شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان نیز درحال تخلیه می باشند.

افزون بر این در بخش صادرات نیز 5 فروند کشتی جهت بارگیری محصولات قیر، کلینکر، محصولات فولادی و معدنی در اسکله های غیر کانتینری و غیر نفتی بندر مشغول بارگیری هستند .

۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
کد خبر : ۴۹,۹۲۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید