بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
در اقدامی هماهنگ و نمادین و به پاس احترام به «مدافعان سلامت» صورت گرفت:
طنین بوق کشتی ها به پاس قدردانی از کادر درمانی خط مقدم مبارزه با کرونا و امید بخشیدن به جامعه
به پاس ارج نهادن به تلاش ها و زحمات مدافعان سلامت و کادر درمانی جهادگر خط مقدم مبارزه با کرونا و در یک اقدام هماهنگ و نمادین، امروز بوق همه کشتی های حاضر در بنادر و لنگرگاه های کشور طنین انداز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با هدف سپاس و قدر شناسی از زحمات شبانه روزی کادر پزشکی در مبارزه شبانه روزی با ویروس منحوس کرونا، صبح امروز سه شنبه 26 فروردین بوق کشتی ها در سراسر ایران، از دریای خزر تا خلیج فارس و دریای عمان نواخته شد.

پیش از این مدیر کل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی از اجرای برنامه نمادین"بوق امید" به نشانه ادای احترام به سفید پوشان پزشک و پرستار و امید بخشی به جامعه خبر داده بود .

اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در مراسم به صدا درآمدن بوق کشتی ها به پاس قدردانی از تلاشگران جبهه سلامت، گفت: همه کشورهای جهان اکنون با اپیدمی فراگیر ویروس کرونا دست به گریبان هستند، آنچه در این میان جلوه هایی از ایثار و تلاش را در ذهن تاریخ معاصر به یادگار ثبت می نماید، حضور پر شور کادر درمانی همه کشورها به ویژه کشور عزیزمان است.

همچنین سیاوش ارجمندزاده؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر نیز در این مراسم ضمن قدر دانی از زحمات کادر بهداشت و درمان کشور، گفت: صدای بوق کشتی ها تحت عنوان  " بوق امید " در بنادربوشهر به صدا در آمد تا کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر اینگونه مراتب سپاس خود را از تلاش بی وقفه و هم جانبه مدافعان سلامت اعلام کرده باشند. 

در همین راستا و به طور همزمان بوق کلیه کشتی ها و شناورهای حاضر در لنگرگاه و اسکله های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار نیز با آهنگ "بوق امید" طنین انداز شد.

در دریای خزر و در شمال سر سبز میهن، سیاوش رضوانی ؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد نیز با حضور در مراسم سپاس از جامعه پزشکی و احترام به ایثارگری بی وقفه مدافعان سلامت ، از برپایی برنامه نمادین " بوق امید" در این بندر استقبال کرد و آن را در برابر خدمات بی شائبه پزشکان و پرستاران، سیار ناچیز دانست.

حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بندرانزلی خوشبختانه وضعیت به گونه ای بود که خوشبختانه مورد خاصی از ابتلا به کرونا وجود نداشت و افرادی که مشکوک به ابتلا به این ویروس بودند سریعا اقدامات ایمنی لازم صورت می گرفت و هیچ مورد و مشکلی در محیط بندرگاه انزلی وجود نداشت .

آبایی افزود: کارکنان بنادر و دریانوردی کشور نیز در کنار کادر درمان و بهداشت کشور و دوشادوش آنان و به سهم خود راستای تامین امنیت جانی و حفظ سلامت پرسنل و همچنین پاکسازی محیط کار برای تسهیل در روند فعالیت های اقتصادی  تلاش کردند.

بر اساس این گزارش، برنامه نمادین « بوق امید» و نواختن صدای طنین انداز بوق کشتی ها در همه بنادر کشور، در واقع طنین هم صدایی مردم شریف ایران عزیز در این روز های سخت با  کادر درمانی بیمارستان‌ها و سفیدپوشانی است که در مقابل تمام کمبودها و کاستی‌ها صبر پیشه کرده‌اند و بر اساس وظیفه انسانی خود تنها به نجات جان مردم فکر می‌کنند.

امروز مسئولان و مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، قدرشناسی شان از خدمات کادر درمانی بیمارستان‌ها را با صدای بلند اعلام کردند. 

این در حالی است که سازمان بنادر و دریانوردی، به منظور تأمین، حفظ و ارتقای بهداشت و سلامتی نیروهای فعال در بنادر کشور، با اتخاذ تمهیدات ویژه برابر با الزامات و توصیه های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، از ابتدای بهمن ماه سال 1398 اقدامات پیشگیرانه ای را برای مقابله با انتشار ویروس کرونا به مرحله اجرا گذاشته است و کلیه عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر بر اساس پروتکل های بهداشت جهانی انجام می شود.

گفتنی است، مدیران بنادر همچنین امروز و روز گذشته با حضور در پایانه خدمات دریایی و بندری و منطقه عملیاتی خود با دریانوردان و رانندگان حمل و نقل جاده ای دیدار و با اهدای گل از تلاش های جهادی آن ها در شرایط اپیدمی ویروس کرونا که موجب استمرار فعالیت اقتصادی بندر شده ، قدردانی کرده بودند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۵۷
کد خبر : ۴۹,۹۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید