تشریح وضعیت بنادر کشور از زمان شیوع کرونا در ایران تاکنون/ تغییر فرآیند ورود کالا و شناور به بنادر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا/ بنادر کشور را در شرایط کرونا باید ایزوله نگه داریم
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: حمل کالاها چه ریلی و چه جاده ای باید با کنترل های بهداشتی در مورد کالا و حاملان کالا صورت گیرد و امیدواریم تا جایی که امکان دارد بنادر کشور را ایزوله نگه داریم تا درگیر شیوع ویروس کرونا نشوند.
چنگیز جوادپور در مورد وضعیت بنادر کشور از زمان ورود ویروس کرونا به ایران و اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مقابله با کووید19 به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: از اوایل بهمن ماه این احتمال داده شد که ممکن است ویروس کووید19 به کشور وارد شود چرا که ما ارتباطات و مبادلات گسترده ای با چینی ها داشته و داریم.
وی ادامه داد: در جلسات سازمان بنادر و دریانوردی، موضوع شیوع کرونا مطرح شد و به دنبال آن تدوین و تنظیم پروتکل های بهداشتی از طریق وزارت بهداشت و سازمان بنادر در مورد شناورها، پایانه های بندری و سایر بخش ها انجام شد تا با کمترین آسیب در این زمینه مواجه شویم.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در راستای پروتکل های بهداشتی، فرآیند ورود کالا به کشور بررسی و بازنگری شد تا هرگونه احتمال وارد شدن کالاها و پرسنل شناورهای در صورت ابتلا به ویروس کرونا قابل کنترل باشد.
استفاده از شیوه های مختلف برای جلوگیری از کرونا
جوادپور خاطرنشان کرد: در فرآیند ورود کشتی به کشور تغییراتی ایجاد شد و ابتدا قرنطینه انسانی و نباتی روی شناورها مدنظر قرار گرفت و پس از آن زمانی که نسبت به سلامت پرسنل و کالا اطمینان کامل حاصل، پهلودهی کشتی ها انجام شد.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی  گفت: همچنین تمهیداتی برای تب سنجی، ضدعفونی کردن شناورها، ترمینال های مسافری، انبارها و سایر اماکن بندری در دستور کار قرار گرفت و در ایام نوروز نیز مسافرت های دریایی با مجوز از وزارت راه و شهرسازی صرفا به ساکنان و بومیان محدود شد تا اینگونه بتوانیم به بهترین شکل شرایط را برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کنترل کنیم.
وی ادامه داد: تجربه چند ماهه مقابله با این ویروس نشان داد که اگر منطقه ای به شیوع این ویروس دچار شود باید اوج ابتلا را پشت سر بگذارد، در استان های شمالی گیلان، مازندران و گلستان که بنادر واقع هستند هرچند در ابتدای امر درگیر کرونا شده بودند اما هم اکنون شرایط بهتری دارند.
امکان نگهداری کالا در بنادر را نداریم 
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: طبیعتا بنادر کشور و مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی مستثنی از کل جامعه نیستند و اگر استانی که بندر در آن واقع است دچار شیوع ویروس شود تمام منطقه با این مقوله درگیر خواهد شد.
وی افزود: نگرانی ما در حال حاضر مربوط به کنترل شرایط است و باید بدانید که بنادر کشور 24 ساعته در حال فعالیت هستند و اقتصاد ایران علاوه بر کرونا با تحریم مواجه است و زمانی که کالاهای اساسی به کشور وارد می شود باید هرچه سریعتر تخلیه شوند و امکان نگهداری در این زمینه وجود ندارد.
کنترل های بهداشتی صورت می گیرد.
جوادپور تصریح کرد: حمل کالاها چه ریلی و چه جاده ای باید با کنترل های بهداشتی در مورد کالا و حاملان کالا صورت گیرد و امیدواریم تا جایی که امکان دارد بنادر کشور را ایزوله نگه داریم تا درگیر شیوع ویروس کرونا نشوند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون ترس از ویروس در جامعه کاهش یافته و ممکن است بنادر نیز با آثار این اتفاق مواجه شوند چرا که تردد به راحتی در حال انجام است.
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴
کد خبر : ۵۱,۰۴۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید