ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر شهید بهشتی چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین نخستین کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر بوشهر؛ پهلو گرفت مزیت‌های سرمایه‌گذاری در پسکرانه بنادر؛ ترغیب کننده فعالان اقتصادی/ حمل ‌و نقل دریایی هزینه‌های تجاری را کاهش می‌دهد/ سواحل کشور؛ بهترین جغرافیا برای ایجاد صنایع آ‌ب‌بر است/ بنگاه‌های صادراتی از مزیت‌ کاهش زمان و هزینه حمل و نقل در پسکرانه بنادر استفاده کنند رشد 150 درصدی صادرات محصولات یخچالی از بنادر شرق هرمزگان /امکان افزایش ظرفیت تا ۶۰ هزار TEU در بندر شهیدباهنر افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر
حوزه مشاوران جوان سازمان بنادر و کشتیرانی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

همزمان با میلاد باسعادت امام  موسی کاظم«ع»اولین همایش حوزه مشاوران جوان سازمان بنادر و کشتیرانی روز یکشنبه مورخ 6/12/1385  در سالن اجتماعات سازمان با حضور اعضای هیأت عامل، مدیران، کارشناسان سازمان و همچنین قائم مقام مشاوران جوان نهاد ریاست جمهوری، مشاور وزیر راه و ترابری در امور جوانان و جمعی از اعضای سازمان ملی جوانان برگزار گردید.

در این همایش دکتر علی طاهری مطلق مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی با تصریح جایگاه قانونی حوزه مشاوران جوان، وجود این مجموعه از مشاوران را در عرصه مدیریتی فعلی ضروری دانست و افزود: ایده و ابتکار اصلی و اولیه حضور مشاوران جوان در عرصه های تصمیم گیری توسط دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری با آغاز به کار دولت جدید در تمامی حوزه های مدیریتی کشور مطرح گردید و بحمداله با تشکیل مجموعه های قوی و گسترده سعی گردید این ایده به نحو احسن تحقق یابد.

دکتر طاهری مطلق ضمن اشاره به ویژگی های جوان عنوان نمود: وقتی بحث جوان می شود، جسارت، تحول، ریسک پذیری، تلاش، انگیزه قوی، نشاط، سرعت در کار و شور و صفایی که در جوان مسلمان ایرانی است تداعی می شود.

وی افزود: ما از جوانان مؤمن، معتقد، متکی به فرهنگ و تمدن قوی برخورداریم که دینداری و هویت اسلامی از مشخصه های بارز آنان است.

مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی ضمن اشاره به حضور جدی جوانها در دوران انقلاب و پذیرش مسئولیت از سوی آنها اظهار داشت: متأسفانه به دلایل متعدد سن مدیران ما بالا رفت و به تبع آن نقش جوانها در صحنه های مدیریتی کاهش پیدا کرد.

وی اضافه نمود: گرچه تجربه و پختگی از ملزومات مدیریتی است اما به خصوصیات جوانی هم نیاز است. با توجه به اینکه بخش عظیمی از نیروها و پتانسیل ها در حال حاضر در کشورداری بدون استفاده مانده و نه تنها در سطوح مدیریتی حتی در سطوح پائین تر هم استفاده نمی شود ، دولت فعلی با علم به این مسئله بحث حضور جوانان در عرصه های مدیریتی کشور را پیش گرفته است.

مدیر عامل سازمان درادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران استراتژی توسعه را بعد از جنگ تحمیلی شروع و اهداف و چشم انداز بیست ساله کشور را تدوین کرده است که لازمه دستیبابی به این اهداف رشد شتابان و سریع است که بخشی از آن از طریق ارتقاء بهره وری محقق می شود و این امر مستلزم مشارکت همه آحاد مردم به ویژه جوانان است.

وی یاد آور شد: در این میان آهنگ توسعه در مجموعه دریایی کشور اگر بیشتر هم نباشد کمتر و کندتر نیست و سازمان بنادر درصدد است با در اختیار داشتن مجموعه ای پویا، به عنوان یک سازمان رهبری کننده در مدیریت کشور عمل نماید و از الگوی رهبری به جای مدیریت استفاده نماید.

وی افزود:سازمانی که سریع عمل می کند و واکنش های سریعتری در کلیه زمینه ها نظیر خصوصی سازی، جذب سرمایه گذاری، تغییرات ساختاری، بهبود کیفیت، مأموریت ها و غیره نشان می دهد از تشکیل چنین مجموعه های جوانی به گرمی استقبال می نماید.

 دکتر طاهری مطلق گفت: از مجموعه مشاوران جوان سازمان بنادر انتظار دارم با توجه به حضوری که در سازمان دارند ضمن پرهیز از کارهای روزمره و غفلت انگیز با شناسایی و انجام کار مطالعاتی بر گلوگاههای استراتژیک و تنگناههایی که در سازمان وجود دارد، راهکارها و پیشنهادهای جامعی ارایه دهندو همچنین افرادی را که در تهران و استانها آمادگی لازم جهت پذیرش مسئولیت را دارند شناسائی نمایند تا بتوانیم متوسط سنی مدیریت را در سازمان پائین بیاوریم و سازمان از آمادگی لازم جهت تقبل هزینه های مربوطه برخوردار است.

وی در پایان سخنان خود عزت و سرافرازی جامعه فردا را در گرو خوب و هشمندانه اندیشیدن امروز دانسته و افزودند: انتظار دارم همه مدیران و عزیزان در راه ترویج تفکر جوانگرایی در سازمان قدم بردارند.

سپس مهندس یوسفی مشاور محترم وزیر راه و ترابری در امور جوانان، سخنران دوم همایش ضمن دعوت از مشارکت و حضور جدی جوانان در عرصه های تصمیم گیری عنوان نمود، جوانان باید فرصت بدست آمده در سیستم مدیریتی کشور را مغتنم شمرده و با تلاش و حضور و مشارکت جدی، دولت جدید را در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری یاری نمایند.

ایشان با اعلام اینکه پیدا کردن و کار کردن جوانان با یکدیگر مانع از مدیریت جزیره ای در کشور خواهد شد از مدیران سازمان درخواست نمودند با مشاوران جوان همکاری صمیمانه داشته باشند تا از طریق همدلی و مشارکت فاصله ها کاهش یابد و مسیر مقدسی را که در طول انقلاب شما مدیران ترسیم کرده اید آبرومندانه پیش برده و به صاحب اصلیش آقا امام زمان«عج» برسانیم.

در انتها نیز مهندس میثم گلکار مشاور مدیر عامل و رئیس حوزه مشاوران جوان سازمان، با مروری بر مبانی نظری و علمی ساختارهای سازمانی مورد استفاده در سازمانهای مختلف جهان بر لزوم تغییر و تحول در ساختار موجود تأکید کرده و در همین راستا به معرفی و تشریح فعالیتهای حوزه مشاوران جوان در سازمان بنادر و کشتیرانی پرداختند.

 

 

 

 

۱۴ اسفند ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۵۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید