موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد گزارش رسمى مبنى بر توقیف نفتکش ایرانى در بندر کراچى به سازمان بنادر ارائه نشده است/ بررسى ها ادامه دارد سرمایه ‌گذاری ۹۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین سرمایه گذاران برای حضور در پسکرانه بنادر آمادگی دارند/ سازمان بنادر؛ به بخش خصوصی کمک می کند/ سرمایه گذاری در بنادر با کمترین ریسک روبرو است
حوزه مشاوران جوان سازمان بنادر و کشتیرانی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

همزمان با میلاد باسعادت امام  موسی كاظم«ع»اولین همایش حوزه مشاوران جوان سازمان بنادر و کشتیرانی روز یکشنبه مورخ 6/12/1385  در سالن اجتماعات سازمان با حضور اعضای هیأت عامل، مدیران، کارشناسان سازمان و همچنین قائم مقام مشاوران جوان نهاد ریاست جمهوری، مشاور وزیر راه و ترابری در امور جوانان و جمعی از اعضای سازمان ملی جوانان برگزار گردید.

در این همایش دکتر علی طاهری مطلق مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی با تصریح جایگاه قانونی حوزه مشاوران جوان، وجود این مجموعه از مشاوران را در عرصه مدیریتی فعلی ضروری دانست و افزود: ایده و ابتکار اصلی و اولیه حضور مشاوران جوان در عرصه های تصمیم گیری توسط دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری با آغاز به کار دولت جدید در تمامی حوزه های مدیریتی کشور مطرح گردید و بحمداله با تشکیل مجموعه های قوی و گسترده سعی گردید این ایده به نحو احسن تحقق یابد.

دکتر طاهری مطلق ضمن اشاره به ویژگی های جوان عنوان نمود: وقتی بحث جوان می شود، جسارت، تحول، ریسک پذیری، تلاش، انگیزه قوی، نشاط، سرعت در کار و شور و صفایی که در جوان مسلمان ایرانی است تداعی می شود.

وی افزود: ما از جوانان مؤمن، معتقد، متکی به فرهنگ و تمدن قوی برخورداریم که دینداری و هویت اسلامی از مشخصه های بارز آنان است.

مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی ضمن اشاره به حضور جدی جوانها در دوران انقلاب و پذیرش مسئولیت از سوی آنها اظهار داشت: متأسفانه به دلایل متعدد سن مدیران ما بالا رفت و به تبع آن نقش جوانها در صحنه های مدیریتی کاهش پیدا کرد.

وی اضافه نمود: گرچه تجربه و پختگی از ملزومات مدیریتی است اما به خصوصیات جوانی هم نیاز است. با توجه به اینکه بخش عظیمی از نیروها و پتانسیل ها در حال حاضر در کشورداری بدون استفاده مانده و نه تنها در سطوح مدیریتی حتی در سطوح پائین تر هم استفاده نمی شود ، دولت فعلی با علم به این مسئله بحث حضور جوانان در عرصه های مدیریتی کشور را پیش گرفته است.

مدیر عامل سازمان درادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران استراتژی توسعه را بعد از جنگ تحمیلی شروع و اهداف و چشم انداز بیست ساله کشور را تدوین کرده است که لازمه دستیبابی به این اهداف رشد شتابان و سریع است که بخشی از آن از طریق ارتقاء بهره وری محقق می شود و این امر مستلزم مشارکت همه آحاد مردم به ویژه جوانان است.

وی یاد آور شد: در این میان آهنگ توسعه در مجموعه دریایی کشور اگر بیشتر هم نباشد کمتر و کندتر نیست و سازمان بنادر درصدد است با در اختیار داشتن مجموعه ای پویا، به عنوان یک سازمان رهبری کننده در مدیریت کشور عمل نماید و از الگوی رهبری به جای مدیریت استفاده نماید.

وی افزود:سازمانی که سریع عمل می کند و واکنش های سریعتری در کلیه زمینه ها نظیر خصوصی سازی، جذب سرمایه گذاری، تغییرات ساختاری، بهبود کیفیت، مأموریت ها و غیره نشان می دهد از تشکیل چنین مجموعه های جوانی به گرمی استقبال می نماید.

 دکتر طاهری مطلق گفت: از مجموعه مشاوران جوان سازمان بنادر انتظار دارم با توجه به حضوری که در سازمان دارند ضمن پرهیز از کارهای روزمره و غفلت انگیز با شناسایی و انجام کار مطالعاتی بر گلوگاههای استراتژیک و تنگناههایی که در سازمان وجود دارد، راهکارها و پیشنهادهای جامعی ارایه دهندو همچنین افرادی را که در تهران و استانها آمادگی لازم جهت پذیرش مسئولیت را دارند شناسائی نمایند تا بتوانیم متوسط سنی مدیریت را در سازمان پائین بیاوریم و سازمان از آمادگی لازم جهت تقبل هزینه های مربوطه برخوردار است.

وی در پایان سخنان خود عزت و سرافرازی جامعه فردا را در گرو خوب و هشمندانه اندیشیدن امروز دانسته و افزودند: انتظار دارم همه مدیران و عزیزان در راه ترویج تفکر جوانگرایی در سازمان قدم بردارند.

سپس مهندس یوسفی مشاور محترم وزیر راه و ترابری در امور جوانان، سخنران دوم همایش ضمن دعوت از مشارکت و حضور جدی جوانان در عرصه های تصمیم گیری عنوان نمود، جوانان باید فرصت بدست آمده در سیستم مدیریتی کشور را مغتنم شمرده و با تلاش و حضور و مشارکت جدی، دولت جدید را در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری یاری نمایند.

ایشان با اعلام اینکه پیدا کردن و کار کردن جوانان با یکدیگر مانع از مدیریت جزیره ای در کشور خواهد شد از مدیران سازمان درخواست نمودند با مشاوران جوان همکاری صمیمانه داشته باشند تا از طریق همدلی و مشارکت فاصله ها کاهش یابد و مسیر مقدسی را که در طول انقلاب شما مدیران ترسیم کرده اید آبرومندانه پیش برده و به صاحب اصلیش آقا امام زمان«عج» برسانیم.

در انتها نیز مهندس میثم گلکار مشاور مدیر عامل و رئیس حوزه مشاوران جوان سازمان، با مروری بر مبانی نظری و علمی ساختارهای سازمانی مورد استفاده در سازمانهای مختلف جهان بر لزوم تغییر و تحول در ساختار موجود تأکید کرده و در همین راستا به معرفی و تشریح فعالیتهای حوزه مشاوران جوان در سازمان بنادر و کشتیرانی پرداختند.

 

 

 

 

۱۴ اسفند ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۵۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید