موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
بهره برداری از ۱۲ طرح دریایی و بندری هرمزگان
۱۲ طرح دریایی و بندری در بندر شهید رجایی به ارزش ۱۴۰۰میلیارد ریال با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور که به منظور افتتاح چندین طرح فولادی، درمانی، دریایی و بندری و همچنین شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی به هرمزگان سفر کرده بود، با حضور در مجتمع بندری شهید رجایی؛ ۱۲ طرح را در حوزه زیرساخت های دریایی، بندری  مخابراتی و گردشگری دریایی افتتاح کرد.
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان افتتاح ۱۲ طرح بندری و دریایی بندر شهید رجایی، گفت:  پروژه های که امروز به بهره برداری رسید در حوزه های زیر ساخت های دریایی، بندری، مخابراتی و گردشگری دریایی است که در نوار ساحلی هرمزگان احداث شده است. 
وی این طرح ها را شامل احداث پایانه ترانزیت و صادراتی، احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی، احداث ۱۲ پست اسکله شناور گردشگری در نقاط مختلف سواحل هرمزگان، بازسازی اسکله ۱۶ تا ۲۰ بندر شهید رجایی، نوسازی خطوط ریلی خط۴ راه آهن بندر شهید رجایی  عنوان کرد.
راستاد تحویل و بهره برداری از یک فروند بارج جمع آوری آلودگی را از دیگر پروژه های حوزه دریایی و بندری برشمرد و گفت: تمامی این طرح ها به شکل نمادین با حضور معاون اول رئیس جمهوری، محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در بندر شهید رجایی مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره میزان اعتبار ۱۲ پرژه زیربنایی بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: هزینه کرد طرح های مذکور ۱۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم آن ۳۱۲ نفر است.

وی همچنین افزود: فاز ۳ توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در مجموع شامل احداث ۱۴۰۰ متر اسکله، ۴ میلیون متر مکعب لایروبی و احداث ۱۱۳ هکتار محوطه کانتینری پسکرانه است که با حداکثر توان داخلی در دست اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی  اظهار داشت: تکمیل فاز یاد شده، شرایط برای پهلوگیری کشتی‌های بزرگ کانتینری با ظرفیت ۱۸ هزار TEU در بندر شهید رجایی را فراهم ساخته و ۲.۲ هزارTEU کانتینر به ظرفیت این بندر اضافه می‌شود.

وی گفت: ارتقاء جایگاه بندر کانتینری شهیدرجایی در رقابت با سایر بنادر منطقه، افزایش اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری از 6.3 میلیون TEU به 8.4 میلیون TEU با قابلیت پهلودهی شناورهای با ظرفیت ۱۸۴۰۰ TEU و تناژ ۱۸۵۰۰۰ DWT، با عمق 17.5 متر از مهمترین شاخصه های فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی است.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی  تصریح کرد: طرح توسعه بندر شهید رجایی چه در بحث طراحی و چه در حوزه ساخت کاملا به شکل بومی و با تکیه بر توان داخلی در حال انجام است.

شایان ذکر است؛ شرکت در جلسه مشترک گمرک، بنادر و دریانوردی، صمت و بانک ها به ریاست معاون اول رییس جمهور در محل بندر شهید رجایی از دیگر برنامه های است که در محل بندر شهید رجایی در حال برگزاری است.
۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۶
کد خبر : ۵۱,۷۳۱
کلیدواژه ها: بهره برداری از ۱۲ طرح دریایی و بندری هرمزگان

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید