ارتقای ظرفیت بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن تا پایان دولت دوازدهم/ جاسک؛ ‌به شبکه ریلی متصل می‌شود/ افتتاح ۹۰۰ متر اسکله‌های فاز ۳ بندر شهید رجایی تا دهه فجر امسال/ پروژه های توسعه ای سواحل مکران برای دو
وزیر راه و شهرسازی از ارتقای ظرفیت بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن تا پایان دولت خبر داد و گفت: ۹۰۰ متر اسکله‌های فاز ۳ بندر شهید رجایی تا دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی‌ در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان با بیان اینکه یک‌هزار و ۸۰۰کیلومتر کریدور ساحلی در جنوب کشور در حال احداث است، تصریح کرد: از این میزان یک‌هزار کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در دست اجرا است که در هرمزگان ۵۳۷ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و حدود ۱۱۰ کیلومتر در برنامه سال جاری در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تاکنون نیمی از تعهدات سال جاری برای احداث نوار ساحلی در محدوده هرمزگان اجرایی شده و تا پایان سال تعهدات وزارت راه بطور کامل انجام می شود که اگر پیمانکاران تسهیلات لازم را دریافت کنند، این امکان وجود دارد که دو برابر این میزان تا پایان دولت به بهره برداری برسد.
وزیر راه و شهرسازی‌ با اشاره به رویکرد جلب مشارکت بخش خصوصی برای توسعه بندر شهید رجایی، گفت: فاز ۳ بندر شهید رجایی جزء معدود پروژه هایی است که با سه شیفت کاری در حال انجام است و ظرفیت بندری را از لحاظ کانتینری از ۶٫۳ به ۸٫۲ TEU افزایش می دهد و حدود ۹۰۰ متر از اسکله‌های فاز ۳ کانتینری در بندر شهید رجایی تا دهه فجر به بهربرداری می‌رسد.
وی اضافه کرد: تا پایان دولت ظرفیت بنادر به ۲۸۰ میلیون تن ارتقاء پیدا خواهد کرد و در این میان، بندر شهید رجایی با ظرفیت ۱۰۰ میلیون تن یکی از بنادر مهم کشور است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم توسعه سواحل مکران به عنوان طرح مورد حمایت و تأکید مقام معظم رهبری و دولت، گفت: پروژه های توسعه سواحل مکران و توسعه صنعتی آن برای ما بسیار حائز اهمیت است که تلاش داریم با جلب سرمایه گذاری توسعه همه جانبه این منطقه را رقم بزنیم.
وی گفت: بر اساس طرح موجود؛ قرار است جاسک را به شبکه ریلی وصل کنیم که امیدواریم اجرای این پروژه و توسعه راه‌های ارتباطی در توسعه اقتصادی شهرستان بشاگرد موثر باشد.
۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۵
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی |
کد خبر : ۵۱,۷۴۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید