دبیر انجمن صنفی دریانوردان،کشتیرانی،پساکرونا و تحریم،کشتیرانی پایدار، برای سیاره پایدار
دبیر انجمن صنفی دریانوردان گفت: با شناخت دقیق ساختار و بررسی ظرفیت ها در حوزه دریایی، ضرورت برنامه ریزی برای دوران پساکرونا و تحریم، بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

سامان رضایی در آستانه روز جهانی دریانوردی درباره اهمیت این روز با شعار سال " کشتیرانی پایدار، برای سیاره پایدار"  به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: این شعار؛ جهت گیری و اقدامات پیش روی صنعت مهم و استراتژیک دریانوردی در راستای تحقق اهداف 17 گانه برنامه توسعه پایدار جهانی ترسیم می کند.

وی بیان کرد: حرکت رو به جلو در بخش حمل و نقل دریایی  ضروری است  و می بایست با شناخت دقیق ساختار و بررسی ظرفیت ها برای دوران پساکرونا و تحریم برنامه ریزی کرده و آماده تحولات و جهش در حوزه دریانوردی کشور باشیم.

دبیر انجمن صنفی دریانوردان ادامه داد: بشر امروز بیش از گذشته برنامه ریزی کرده، وابسته به کشتیرانی و فعالیت های دریایی بوده و رشد و توسعه این صنعت امری ضروری است و باید به مدلی که سازگار با محیط زیست و دوستدار سیاره زمین باشد، توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در تقویم جهانی؛ روزی مختص دریانوردان و روزی مختص دریانوردی بوده و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند، عنوان کرد: اگر صنعت دریانوردی نباشد؛ دریانوردی نیست و اگر دریانوردی نباشد؛ صنعت دریانوردی متوقف خواهد شد، بنابراین توجه ویژه به این دو بال ضروری است و اگر بر اساس شعار روز دریانوردان، از دریانورد به عنوان محور کلیدی صنعت حمل و نقل دریایی یاد شده است و در شعار روز جهانی دریانوردی تحت عنوان "کشتیرانی پایدار، سیاره پایدار" توجه به دریانوردان مورد تأکید قرار گرفته ها بیانگر وابستگی و در هم تنیدگی صنف و صنعت دریانوردی در یک جسم واحد است.

دبیر انجمن صنفی دریانوردان در پایان افزود: جامعه دریانوردی در ساختن ایران فردا؛ وظیفه بسیار مهمی را بردوش دارد و کشور مفتخر است که روی این منابع سرشار متخصص انسانی و از آن مهم تر؛ فرهنگ حاکم بر آن، حساب ویژه ای باز کند و لازم است همگی تلاش کنیم تا چه به لحاظ آشنایی با تکنولوژی ها و فنون جدید این صنعت و چه به لحاظ فرهنگ حرفه ای و مشارکت های عمومی، توانمندتر و آگاه تر از گذشته عمل کنیم.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۵
کد خبر : ۵۱,۷۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید