مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد تعلیق مجوز شرکت گلنکور سنگاپور برای بانکرینگ کاهش 50 درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان تصویب آمایش سرزمین مبتنی بر طرح‌‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا، سواحل، بنادر و آب‌های مرزی در مجمع تشخیص مصلحت نظام/ استقرار واحدهای اقتصادی، صنعتی و جمعیتی متناسب در سواحل جنوب کشور رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر هوشمندسازی فرآیند مدیریت مصرف برق در بندر امام(ره) تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی نشست مدیرکل و‌مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان با استاندار/ طرح‌های سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در هرمزگان نقش کلیدی در توسعه اقتصاد ملی و معیشت ساحل نشینان دارد برگزاری نشست کارگروه فرعی لایروبی حوزه جنوب غرب کشور به میزبانی بندر بوشهر
حرکت کشتیرانی تجاری ایران، یک روز هم متوقف نشد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: همه راهبردهای دریایی کشور در حوزه اقتصاد و تجارت، به رغم محدودیت های ناشی از تحریم و شیوع کرونا، در شرایط ایمن و مطمئن انجام شد و حرکت کشتیرانی تجاری ایران در مسیر های بین المللی، حتی یک روز هم متوقف نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، با اشاره به شعار" کشتیرانی پایدار در سیاره پایدار"، عنوان کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اعم از کشتیرانی دولتی و بخش خصوصی، با مجاهدت و تلاش های شبانه روزی، با وجود تهدیدها و محدودیت ها، شرایط پایدار و قابل اطمینانی را برای تجارت کشور فراهم کرده اند که از همه عزیزان قدردانی می کنیم.
وی با تأکید بر اینکه کشتیرانی بخش خصوصی در شرایط سخت تحریم و کرونا به کمک کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمده است، افزود: تمهیداتی فراهم شده است تا نقش شرکت کشتیرانی های کوچک و بخش غیر دولتی در اقتصاد حمل و نقل کشور بیش از گذشته شود.

مشکل سوخت کم سولفور نداریم

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان تأمین سوخت کم سولفور، یکی از الزامات دریایی بود، تصریح کرد: هم اکنون اعلام می کنیم که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کاملا با استانداردهای بین المللی منطبق است و هیچ بندری در دنیا نمی تواند برای کشتیرانی ایران، محدودیت ایجاد کند.
آموزش های دریانوردی متوقف نشده است
معاون امور امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: آموزش های دریانوردی برای تربیت شایسته دریانوردان جهت کشتیرانی داخلی و بازرگانی خارجی، با وجود شرایط کرونا با رعایت پروتکل، انجام شد.
وی افزود: هیچ دوره آموزشی دریانوردی در کشور متوقف نشد و تاکنون ۲۶۰ دوره آموزشی در استان ها برگزارشده است، از سوی مشکل بیمه دریانوردان پیگیری شده است و در آینده ای نزدیک، قرارداد کار دریایی در کشور اجرایی می شود.

خبری از دزدان دریایی نیست

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه چند وقتی است دیگر خبری از دزدان دریایی نیست، گفت: ریشه کنی دزدان دریایی نتیجه تلاش و حضور موثر نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد است.
اسلامی از فراهم شدن مقدمات کار و چارچوب ایجاد موسسه رده بندی ملی  خبر داد و افزود: منتظر هستیم در شرایط مناسب اقتصادی، پروژه ایجاد موسسه ملی رده بندی را اجرایی کنیم.
وی با اعلام سفارش ساخت ۹۰ فروند شناور خدماتی برای نوسازی ناوگان خدماتی لایروبی و یدک کشی سازمان بنادر در سال جاری، گفت: سالانه۱۲۰ هزار عملیات دریایی در کشور انجام می شود و بیش از هزار نفر از طریق عملیات امداد و نجات در دریا از خطر مرگ و سوانح جدی، نجات پیدا می کنند.
معاون امور امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از بازنگری قردادهای یدک کشی و لایروبی در اسفند ماه امسال و سال آینده خبر داد.

۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲
کد خبر : ۵۱,۸۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید