حرکت کشتیرانی تجاری ایران، یک روز هم متوقف نشد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: همه راهبردهای دریایی کشور در حوزه اقتصاد و تجارت، به رغم محدودیت های ناشی از تحریم و شیوع کرونا، در شرایط ایمن و مطمئن انجام شد و حرکت کشتیرانی تجاری ایران در مسیر های بین المللی، حتی یک روز هم متوقف نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، با اشاره به شعار" کشتیرانی پایدار در سیاره پایدار"، عنوان کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اعم از کشتیرانی دولتی و بخش خصوصی، با مجاهدت و تلاش های شبانه روزی، با وجود تهدیدها و محدودیت ها، شرایط پایدار و قابل اطمینانی را برای تجارت کشور فراهم کرده اند که از همه عزیزان قدردانی می کنیم.
وی با تأکید بر اینکه کشتیرانی بخش خصوصی در شرایط سخت تحریم و کرونا به کمک کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمده است، افزود: تمهیداتی فراهم شده است تا نقش شرکت کشتیرانی های کوچک و بخش غیر دولتی در اقتصاد حمل و نقل کشور بیش از گذشته شود.

مشکل سوخت کم سولفور نداریم

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان تأمین سوخت کم سولفور، یکی از الزامات دریایی بود، تصریح کرد: هم اکنون اعلام می کنیم که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کاملا با استانداردهای بین المللی منطبق است و هیچ بندری در دنیا نمی تواند برای کشتیرانی ایران، محدودیت ایجاد کند.
آموزش های دریانوردی متوقف نشده است
معاون امور امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: آموزش های دریانوردی برای تربیت شایسته دریانوردان جهت کشتیرانی داخلی و بازرگانی خارجی، با وجود شرایط کرونا با رعایت پروتکل، انجام شد.
وی افزود: هیچ دوره آموزشی دریانوردی در کشور متوقف نشد و تاکنون ۲۶۰ دوره آموزشی در استان ها برگزارشده است، از سوی مشکل بیمه دریانوردان پیگیری شده است و در آینده ای نزدیک، قرارداد کار دریایی در کشور اجرایی می شود.

خبری از دزدان دریایی نیست

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه چند وقتی است دیگر خبری از دزدان دریایی نیست، گفت: ریشه کنی دزدان دریایی نتیجه تلاش و حضور موثر نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد است.
اسلامی از فراهم شدن مقدمات کار و چارچوب ایجاد موسسه رده بندی ملی  خبر داد و افزود: منتظر هستیم در شرایط مناسب اقتصادی، پروژه ایجاد موسسه ملی رده بندی را اجرایی کنیم.
وی با اعلام سفارش ساخت ۹۰ فروند شناور خدماتی برای نوسازی ناوگان خدماتی لایروبی و یدک کشی سازمان بنادر در سال جاری، گفت: سالانه۱۲۰ هزار عملیات دریایی در کشور انجام می شود و بیش از هزار نفر از طریق عملیات امداد و نجات در دریا از خطر مرگ و سوانح جدی، نجات پیدا می کنند.
معاون امور امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از بازنگری قردادهای یدک کشی و لایروبی در اسفند ماه امسال و سال آینده خبر داد.

۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲
کد خبر : ۵۱,۸۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید