سازمان بنادر و دریانوردی، راه اندازی خدمات بیمه تکمیلی به دریانوردان آزاد
با راه اندازی خدمات بیمه تکمیلی به دریانوردان آزاد، به صورت نمادین در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی به افسر دوم دریایی بیمه تکمیلی اعطا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی که با حضور مدیران ارشد ارگان های دریایی برگزار شد، به صورت نمادین و برای اولین بار به رضا کدخدا؛ افسر دوم دریایی بیمه تکمیلی اهدا شد.
سامان رضایی، دبیر انجمن صنفی دریانوردان با اشاره به اینکه از 130 هزار دریانورد فعال در عرصه صنعت دریانوردی کشور حدود ۱۰ درصد از خدمات و تسهیلات بیمه تکمیلی به صورت مداوم بهره مند و‌ تعداد قابل توجهی فاقد بیمه تکمیلی و‌ حتی بیمه پایه هستند، گفت: در چنین شرایطی و با توجه به افزایش تصاعدی قیمت خدمات درمانی و‌ پزشکی، راه اندازی تسهیلات بیمه درمانی جهت حمایت از دریانوردان بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: نهایتا پس از چند بار تلاش ناموفق در راه اندازی بیمه تکمیلی برای دریانوردان، خوشبختانه کمیته رفاهی انجمن توانست با همدلی و همت تعداد قابل توجهی از دریانوردان با غلبه بر موانع بیشمار و‌ مشکلات ساختاری، این خدمات را از ابتدای مهر ۱۳۹۹ به صورت محدود راه اندازی کند.
به گفته دبیر انجمن صنفی دریانوردان در این طرح تمامی تراکنش های مالی و‌ تعهدات فی مابین بیمه گذار و بیمه گر از طریق کارگزاری رسمی بوده و نقش انجمن تجمیع، تسهیل و بستر سازی مناسب برای راه اندازی آن بدون منافع مالی است، بنابراین ظرفیت های لازم جهت ارتقاء کیفی، توسعه کمی و فراگیری آن تنها منوط به میزان مشارکت دریانوردان در آینده خواهد بود.
رضایی افزود: ما در ابتدای راه هستیم و هدف، رفع ایرادات احتمالی طرح و تحت پوشش قرار دادن تمامی دریانوردان‌در سال ها آتی است و امیدواریم با توجه به حمایت های مادی و‌ معنوی سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت های دریایی و از همه مهم تر حمایت عموم دریانوردان، شاهد بهره مندی تعداد بیشتری از دریانوردان از این نوع طرح ها باشیم.
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۸
کد خبر : ۵۱,۸۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید