بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث سیلوی غلات و تعمیرات انبارهای بندر چابهار
معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار و پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در سفر محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیأت عامل این سازمان به بندر چابهار، محل احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزارتنی این بندر مورد بازدید قرار گرفت. 
احداث این سیلو در بندر شهید بهشتی، بخشی از طرح توسعه این بندر است و ۳۰ ماه به طول خواهد انجامید؛ بر این اساس برآورد اعتبار اولیه این پروژه حدود ۲۰ میلیون دلار است. 
افزایش ظرفیت پذیرش، نگهداری و انبارش کالاهای فله ای و اساسی، افزایش ظرفیت پذیرش و پهلودهی کشتی ها به منظور افزایش سهم بندر چابهار در تأمین کالاهای اساسی کشور، افزایش ظرفیت ترانزیت غلات به کشورهای حوزه CIS، از جمله مزایای احداث این سیلو به شمار می‌رود.
این سیلو در فضایی به مساحت ۳.۵ هکتار احداث خواهد شد و احداث آن برای ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
بازدید از پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی
همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی و هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه تعمیرات اساسی سه باب انبار در بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند.
اعتبار پیش‌بینی شده برای تعمیرات اساسی این انبارها ۵۴۰ هزار میلیون ریال است و اتمام این پروژه اهدافی را چون جلوگیری از خسارت و آسیب به کالا‌ها، ارتقای توان انبارش کالا و پذیرش کشتی، ارتقای کیفیت فرآیند انبارداری و خدمات دهی به صاحبان کالا و رعایت ایمنی و اصول زیست محیطی در نگهداری کالا را محقق می‌کند.
گفتنی است این پروژه که از ۲۶ اسفندماه سال ۱۳۹۸ آغاز شده، شهریور ماه سال آینده به اتمام خواهد رسید.
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹
کد خبر : ۵۱,۸۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید