بازدید راستاد از پروژه‌های توسعه ای، برق‌رسانی و آب‌رسانی بندر شهیدبهشتی چابهار
معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های طرح توسعه ای، برق‌رسانی و آب‌رسانی بندر شهیدبهشتی بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیأت عامل در ادامه سفر خود به چابهار از پروژه‌های طرح توسعه ای بندر شهید بهشتی بازدید کردند.
پروژه اطفاء حریق و آبیاری قطره ای بنادر شهیدبهشتی، شهیدکلانتری و کوی مسکونی بندر چابهار از جمله پروژه هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت؛ اتمام این پروژه موجب احداث سیستم اطفاء حریق در بندر شهید کلانتری، افزایش ضریب ایمنی اسکله ها، محوطه ها و مجتمع مسکونی کوی بندر و بهینه سازی الگوی مصرف آب می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه روند پیشرفت پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار واقع در بندر شهیدکلانتری را بازدید کرد. 
احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار که از مهرماه سال ۱۳۹۸ آغاز شده و تا مهرماه سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد، ۲۷۲ میلیارد ریال هزینه داشته است.
ایمنی ترافیک دریانوردی و کنترل ترافیک دریایی، تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای نصب تجهیزات مدرن، استقرار برج مراقبت دریایی، مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC)، technical room و فضاهای عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار در راستای اهداف پدافند غیرعامل از جمله اهداف این پروژه است.
ساخت این برج که به نماد گردشگری دریایی نیز تبدیل خواهد شد، اشراف کامل به اسکله‌ها و محوطه بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، مسیر آبراه، دهانه موج شکن، لنگرگاه و فعالیت تجهیزات و ادوات بندری را فراهم خواهد کرد.
انبار چندمنظوره کالا که توسط بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی احداث شده است، از دیگر پروژه‌هایی بود که مورد بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت.
این انبار با هزینه یک میلیون و ۳۲۵ هزار دلار احداث شده و آماده بهره‌برداری است. بهره‌برداری از انبار چند منظوره موجب افزایش ظرفیت انبارش کالا، تنوع پذیرش کالا و سهولت دپوی کالاهای صادراتی و ترانزیتی خواهد شد.
ساختمان جدید تعمیرگاه تجهیزات استراتژیک و ساختمان اداری-رفاهی از دیگر طرح‌هایی بود که مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این برنامه از آن‌ها بازدید کرد.
احداث این ساختمان که در قالب طرح توسعه بندر شهید بهشتی انجام شده، در مجموع نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار هزینه داشته است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از پروژه‌ برق رسانی و آب رسانی به طرح توسعه بندر شهیدبهشتی بازدید کرد.
در این پروژه؛ طی ۲۴ ماه با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، ۶ پست برق احداث و بیش از ۱۳۰ کیلومتر کابل‌کشی شده است. 
اتصال برق پایدار به ترمینال‌ها و محوطه طرح توسعه، خدمات رسانی بهینه به کشتی‌ها، خدمات مطمئن و پایدار به ترمینال کانتینرهای یخچالی، استفاده تجهیزات استراتژیک از زیرساخت‌های برقی، صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی، آماده‌سازی زیرساخت‌های نصب گنتری کرین، ایجاد روشنایی و آب رسانی به ساختمان‌ها و محوطه و ارتقای ایمنی و بهداشت محیط کار از جمله مزایای این طرح است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از پروژه احداث شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی اراضی پشتیبانی بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد. این پروژه بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال ارزش داشته و تامین و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری، ایجاد بستر مناسب برای ترغیب مشارکت بخش خصوصی، آماده‌سازی بستر مناسب برای تسهیل صادرات کالا، تسهیل دسترسی به اراضی لجستیک بندری و تسریع عملیات تخلیه و بارگیری از جمله مزایای آن به شمار می‌روند.
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
کد خبر : ۵۱,۸۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید