رونق صادرات، فعالیت های اقتصادی،سید اسماعیل یزدان پناه،نایب رییس کمیسیون بازرگانى
نایب رییس کمیسیون بازرگانى داخلى اتاق بازرگانى ایران گفت: با توجه به شرایط کشور و پتانسیلی که پسکرانه بنادر دارد می توان فعالیت های اقتصادی توجیه پذیر را به سمت پسکرانه بنادر برد تا از این طریق صادرات کشور رونق گیرد.
سید اسماعیل یزدان پناه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، در مورد استفاده از ظرفیت هاى بندرى و دریایى کشور در برهه زمانى کنونى که اقتصاد ایران درگیر چالش هایى از جمله تحریم و کرونا است، اظهار داشت: ضرورت دارد فعالان اقتصادی و نهادهای سیاست گذار اقتصادی از جمله سازمان بنادر و دریانوردی مذاکراتی داشته باشند و با بیان نظرات، ارائه راهکارها و تبیین چالش ها در مسیر استفاده مطلوب از ظرفیت های بندری و دریایی گام برداند.
وى ادامه داد: شیوع ویروس کرونا باعث شده تا ارتباط ایران با کشورهای اقتصادی هدف کمرنگ شود بدین جهت باید چاره اندیشی شود تا بتوان از ظرفیت های بندری و دریایی به ویژه در حوزه واردات و صادرات بهره بیشتری ببریم.
نایب رییس کمیسیون بازرگانى داخلى اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران با تأکید بر اینکه  فعالیت های اقتصادی که توجیه بالای دارد را می توان در پسکرانه بنادر مستقر کرد، گفت: با توجه به ظرفیت های بی نظیر دریایی و بندری کشور باید مقوله صادرات را به طور ویژه در دستور کار قرار دهیم.
یزدان پناه تصریح کرد: اگر راه برای صادرات و واردات از مسیر دریا هموارتر شود و در این میان بخش لجستیک و سایر شغل های  حمل و نقل پویاتر شود، می توان سرمایه گذاران را به حمل و نقل دریایی علاقمند کرد.
وی ادامه داد: ضرروت دارد که سرعت ترخیص کالا از بنادر افزایش پیدا کند و با یکپارچگی نهادهای مرتبط در حوزه ترخیص کالا به ویژه در بخش مواد اولیه مانع از تضرر فعالان اقتصادی در حوزه تولید داخلی شویم.
نایب رییس کمیسیون بازرگانى داخلى اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران گفت: امیدواریم با وحدت رویه در راستای انجام فعالیت ها، از اقدامات جزیره ای پرهیز شود.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴
کد خبر : ۵۱,۹۱۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید