سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه دستورات وزیر راه و شهرسازی سرلوحه کار سازمان بنادر و دریانوردی است، گفت: در ادامه مسیر و همچون گذشته؛ اجازه نخواهیم داد فعالیت‌های بندری و دریایی هیچ گاه دغدغه ای برای کشور باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در همایش سراسری نیمسال اول مدیران سازمان بنادر و دریانوردی که با حضور محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی برگزار شد با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا بر تجارت و حمل و نقل دریایی سایه افکنده و بنادر ایران نیز از این قضیه مستثنی نیستند، اظهار داشت: مدیریت کامل بهداشتی کرونا در بنادر کشور از زمان شیوع این ویروس مدنظر قرار گرفت که تدوین پروتکل ها و دستورالعمل ها، بهداشت اماکن بندری، کمک به مسافران سرگردان و مسئولیت های اجتماعی از سوی سازمان را شامل می شد.
 
وی در مورد اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در نیمه نخست سال جاری، بیان کرد: اعمال بسته های حمایتی به ذی نفعان بندری و دریایی در قالب اصلاح مدل های مالی قراردادها و وجوه اداره شده، اجرای عملیات مقابله و پاکسازی آلودگی های نفتی ایجاد شده در میدان نفتی ابوذر و جزیره سیری و تولید سوخت سبک و کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور و عرضه به شرکت های کشتیرانی از جمله اقدامات انجام شده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز طرح تحول صنایع دریایی به ارزش 240 میلیون یورو برای سفارش ساخت 83 فروند انواع شناور خدماتی به سازندگان داخل کشور، اعلام کرد: بهره برداری از 35 پروژه دریایی و بندری به ارزش ریالی 4 هزار و 630 میلیارد ریال بعلاوه 2 میلیون یورو نیز طی مدت شش ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفته است.
 
راستاد همچنین به واکنش ایران نسبت به تهدیدهای آمریکا در حوزه بندری و دریایی و درخواست رسیدگی حقوقی از سوی سازمان بین المللی دریانوردی و ارائه قول مساعد از سوی دبیرکل این سازمان جهت رسیدگی خبر داد.
 
وی در خصوص برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تحقق اهداف جهش تولید در سال 99، بیان کرد: 2 پست اسکله فاز سوم بندر شهید رجایی در حال حاضر 61 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا دهه فجر شاهد بهره برداری از 900 متر اسکله مربوطه خواهیم بود.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اسکله رو-رو بندر امیرآباد که هم اکنون 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از دیگر پروژه های مدنظر است، گفت: تکمیل طرح توسعه بندر چابهار دیگر پروژه است که باید اعلام کنیم فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار یکی از مدرن ترین پایانه های کانتینری و چند منظوره در منطقه است. از دیگر برنامه های تعریف شده سناتورهای خدمات دریایی، جرثقیل های موبایل ساحلی و ساخت لایروب است.
 
وی با بیان اینکه تا پایان نیمه نخست سال جاری ۷۵ درصد درآمدهای سازمان بنادر و دریانوردی محقق شده است، خاطرنشان کرد: همچنین ۴۱ درصد از مصارف مصوب بودجه ای طی مدت مذکور هزینه شده است و گفتنی است که عمده درآمدهای سازمان بنادر و دریانوردی مربوط به حوزه خدمات بندری است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به اهداف کمی سازمان بنادر و دریانوردی مطابق با برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: ظرفیت کانتینری بنادر در سال ۹۹ به ۸ میلیون تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری به ۲۶۴ میلیون تن، میزان جابجایی مسافر دریایی به ۱۰.۶ میلیون تن، ظرفیت ناوگان مسافری به ۸۰۰۰ صندلی و ظرفیت ناوگان تجاری به ۷.۲ میلیون تن خواهد رسید.
 
راستاد در پایان با تاکید بر اینکه دستورات وزیر راه و شهرسازی سرلوحه کار سازمان بنادر و دریانوردی است، اظهار کرد: در تمام ایامی که با بحران شیوع ویروس کرونا همراه بودیم سازمان بنادر و دریانوردی با تلاش جهادی و اتکا به توان داخلی فعالیت ها را پیش برد و در ادامه مسیر نیز اجازه نخواهیم داد فعالیت های بندری و دریایی به یک دغدغه برای کشور تبدیل شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱
کد خبر : ۵۱,۹۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید