رشد ۵۶ درصدی جابه‌جایی کالا در بنادر گیلان
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: بندر چمخاله تاکنون ۴۰ درصد پیشرفیت فیزیکی داشته است و تاکنون هیچ عقب‌ماندگی از لحاظ قراردادی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی با بیان اینکه ضرورت دارد بنادرانزلی و آستارا نقش آفرینی بیشتری در ترانزیت کالا و گردشگری داشته باشند، تصریح کرد: بنادر کاسپین، انزلی و آستارا در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۶ درصد رشد در جابه‌جایی کالا داشتند که این عملکرد نشان می‌دهد که بنادر گیلان در حال رسیدن به جایگاه واقعی خود از لحاظ حمل و نقل دریابرد هستند.
 
وی گفت: با توجه به افزایش اسکله‌ها از ۱۰ پست به ۱۶ پست، جانمایی تجهیزات در اسکله اهمیت قابل توجهی دارد که این مقوله نیاز به هوشمند سازی تجهیزات بندری دارد و برای این کار با دانشگاه گیلان قراردادی امضا شده است که در حال حاضر در فاز مطالعاتی قرار دارد.
 
آبایی با بیان اینکه نقش بنادر شمالی در پیمان اوراسیا بسیار مهم است، افزود: برای حضور پررنگ در اوراسیا برنامه‌هایی مانند ارائه تخفیفات، راه‌اندازی خطوط رو-رو و راه‌اندازی خطوط کانتینری در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، همچنین با اشاره به اینکه بندر چمخاله تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: اتمام این پروژه ۳۶ ماهه است و تاکنون هیچ عقب‌ماندگی از لحاظ قراردادی نداشتیم و مشکل اصلی در اجرای این پروژه تهیه مصالح سنگی است که اگر این موضوع رفع شود زیرساخت بندر گردشگری چمخاله آماده خواهد شد
۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
کد خبر : ۵۱,۹۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید