کالاهای اساسی ، بنادر کشور، تخلیه ،مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، موجودی کالای اساسی در بنادر کشور را بالغ بر 3 میلیون و 400 هزار تن اعلام کرد و گفت: میزان تخلیه کالای اساسی طی 6 ماهه نخست سال جاری معادل 10 میلیون تن بوده است.
روانبخش بهزادیان در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در خصوص آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور اعم از میزان تخلیه و بارگیری و ماندگاری این کالاها، اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود، میزان تخلیه کالای اساسی طی 6 ماهه نخست سال جاری10 میلیون تن گزارش شده است.
وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد. 
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی، بیان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به جابجایی تجهیزات بندری بین بنادر مختلف به منظور پاسخگویی به واردات کالاهای اساسی که شامل انتقال 4 دستگاه مکنده از بندر چابهار به بندر امام (ره)، یک دستگاه جرثقیل از بندر چابهار به بندر امام (ره)، یک دستگاه مکنده از بندر چابهار به بندر شهید رجایی، 2 مکنده از بندر امام(ره) به بندر نوشهر، 2 مکنده از بندر امام(ره) به بندر انزلی و مواردی از این دست اشاره کرد. 
بهزادیان افزود: با مدیریت صحیح ورود کالای اساسی و اعمال نرم های عملیاتی نه تنها کشتی ها در هنگام تخلیه متحمل هزینه خسارت دیرکرد(دموراژ) نشدند بلکه جایزه تسریع (دیسپاچ) نیز دریافت کردند.
به گفته وی، به منظور تسهیل در فرایند واردات کالاهای اساسی در بنادر مختلف از جمله بندر چابهار، امیرآباد و انزلی ظرفیت‌سازی هایی نظیر ساخت سیلو و انبار صورت گرفته است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حال حاضر موجودی کالای اساسی در بنادر کشور بالغ بر 3 میلیون و 400 هزار تن است، خاطرنشان کرد: ذرت بیشترین میزان کالای دپوشده در بنادر کشور، معادل یک میلیون و 300 هزار تن را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل امور بندری با اشاره به رفع مشکلات ارزی کالاهای اساسی، گفت: مقرر شده که مشکلات ارزی مربوط به کالای اساسی مرتفع شود و از سوی با همکاری وزارت صمت و گمرک ترخیص کالاها با سرعت انجام شود؛ با توجه به مصوبه مذکور، در آینده ای نزدیک شاهد خروج کالاهای مذکور از بنادر کشور خواهیم بود.
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶
کد خبر : ۵۲,۰۳۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید