پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود آغاز عملیات خارج سازی مغروقه W14 از آبراه اروند اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس افتتاح بندرچند منظوره بندر خمیر آرزوی دیرینه مردم است/ تاکید بر رعایت الزامات زیست محیطی بررسی توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در سواحل شرق خوزستان اجرای طرح مطالعاتی بندر پل رونق معیشت اهالی منطقه را به دنبال خواهد داشت/ طرحهای توسعه ای سازمان بنادر به رفاه بیشتر ساحل نشینان منجر شود دیدار مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با مدیر کل و ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
ساماندهی،تجهیز،بندر مسافری،اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی
اقدامات سازمان بنادر در راستای توسعه صنعت گردشگری و مسافری دریایی تشریح و میزان رشد ظرفیت مسافری بنادر ایران طی یک دهه اخیر اعلام شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در راستای پیشبرد استراتژی دولت مبنی بر توسعه دریا محور که یکی از شقوق آن گسترش و تقویت گردشگری دریایی است، سازمان بنادر با رویکرد افزایش ظرفیت جابجایی مسافر دریایی؛ به دنبال ایجاد و تأمین زیر ساخت‌های مورد نیاز گردشگری و فراهم کردن انواع تسهیلات و امکانات در پایانه های بنادر مسافری است.
در همین راستا؛ اجرا و انجام ده‌ها پروژه ساماندهی، بازسازی، تجهیز و توسعه پایانه‌های 17 بندر مسافری کشور در دستور کار قرار گرفت.
سازمان بنادر و دریانوردی با نظارت مستمر بر ایمنی ناوگان دریایی مسافربری نسبت به توسعه و نوسازی آنها از محل وجوه اداره شده با ارائه تسهیلات بانکی کم بهره و جلب مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی نیز اقدام کرده است.
اشاعه مستمر فرهنگ دریایی و انجام تبلیغات هوشمندانه گردشگری دریایی در سطح کشور و استان های ساحلی، ﻣﺸﺨﺺ کردن ﻣﺴﯿﺮﻫﺎی ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ و ﻣﺴﺎﻓﺮی درﯾﺎﯾﯽ و ﻧﻈﺎرت دقیق بر آنها، همچنین راه‌اندازی خطوط مسافری جدید بین قشم و عمان، چابهار و عمان، بندرعباس و جزیره هرمز بخشی از فعالیت ها در جهت توسعه گردشگری دریایی است. 
افزایش کیفیت خدمات ناوگان مسافری دریایی، ساماندهی ورودی بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران با هدف روان سازی جریان تردد مسافران و ترافیک بندر شهیدحقانی و آماده سازی، بهسازی و تجهیز پایانه های مسافری، بازسازی و بهبود اسکله ها، از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای رونق صنعت گردشگری دریایی، تجهیز اسکله های تفریحی به تجهیزات استاندارد مرتبط با سوار و پیاده سازی مسافران، تدوﯾﻦ و اجرای ﺿﻮاﺑﻂ و ﻣﺤﺪودﯾﺖ ﻫﺎی اﯾﻤﻨﯽ درﯾﺎﻧﻮردی و ﺗﺮدد ﺑﺮای ﺷﻨﺎورﻫﺎی ﻣﺴﺎﻓﺮی، تأمین و بهره برداری از شناورهای جستجو و نجات در بنادر و جزایر است.
ساخت، نصب و بهره برداری از 10 فروند اسکله فلزی شناور در سواحل و مناطق محروم  یا مبادی گردشگری جزیره قشم و بنادر شهیدحقانی، لاوان، لنگه، جاسک و چارک و ساماندهی ترمینال های مسافری از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی است.
افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (98-88) با میانگین رشد سالیانه 12.6 درصدی، از 7.7 میلیون نفر در ابتدای سال 88، به 24.5 میلیون نفر در پایان سال 98 رسیده و در مجموع از رشد 218 درصدی نسبت به سال 88 برخوردار شده است.
۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۵۲,۰۴۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید