موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
راه آهن چابهار-زاهدان،تفاهم نامه چندجانبه‌،وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی گفت: تفاهم نامه چندجانبه‌ با کشورهای مشترک المنافع و شرکت‌های راه‌آهن منطقه منعقد شده است تا با تعرفه‌های واحد، سهم ترانزیت ریلی کشور افزایش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی در سفر به سیستان و بلوچستان و آغاز عملیات ریل‌‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان و افتتاح پروژه های توسعه ای بندر چابهار، تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام‌‌معظم رهبری و سیاست کلی نظام، هدف گذاری شد که 5 استان به شبکه ریلی کشور متصل شوند که این امر در استان های هدف در دولت دوازدهم عملیاتی شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین پروژه ریلی که در دستور قرار گرفته چابهار است که خوشبختانه امروز با وجود تحریم ها و شرایط شیوع ویروس کرونا، ریل‌گذاری آن از سمت چابهار آغاز شد؛ راه آهن چابهار-زاهدان مهم‌ترین پروژه ریلی کشور است چرا که می توان از این طریق تعاملات بین‌المللی را افزایش داد.
اسلامی درباره راه آهن خواف-هرات افزود: اواخر آبان راه آهن خواف-هرات که یکی از پروژه‌های بین‌المللی است و خطوط ریلی کشور را به کشور افغانستان متصل می‌کند، با حضور مقامات عالی دو کشور افتتاح خواهد شد؛ این امر تاثیر بسزایی در در رونق حمل و نقل دریایی خواهد داشت. 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سایر پروژه های ریلی وزارت راه و شهرسازی، افزود: پروژه ریلی یزد-اقلید، میانه-اردبیل، همدان-سنندج، رشت-بندر کاسپین و اصفهان-شهرکرد باقی‌‌مانده است که حداکثر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می رسند، همچنین خط آهن شملچه- بصره در حال پیگیری است.
وی تأکید کرد:‌ مجموعه خطوط ریلی کشور در ابتدای دولت یازدهم 10 هزار و 700 کیلومتر بود و امروز با احتساب خطوط فرعی 16 هزار کیلومتر خواهد شد.
اسلامی با اشاره به تعاملات بین‌المللی ایران در حوزه حمل‌ونقل ریلی، گفت: نکته مهمی که در حوزه حمل‌ونقل ریلی اتفاق افتاده، عضویت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مشترک‌المنافع و تفاهم‌نامه‌های چندجانبه با شرکت‌های راه‌‌آهن منطقه است که با تعرفه و شیوه‌نامه‌های واحد، می توانیم سهم ترانزیت ریلی خود را افزایش دهیم.
وی به پروژه شهر فرودگاهی چابهار که  یکی از پروژه‌های مصوب دولت است اشاره و تصریح کرد: مشکلات این پروژه در حال رسیدگی است و به‌‌زودی رفع خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه وزارت‌ راه و شهرسازی برای رفع حاشیه‌نشینی در چابهار، گفت: پروژه‌‌های توسعه ای وزارت راه و شهرسازی با جدیت دنبال می شود و به‌زودی با یاری مردم عزیز و شریف چابهار، چهره حاشیه‌‌نشینی از این شهر پاک خواهد شد.
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۲۱
کد خبر : ۵۲,۱۵۶
کلیدواژه ها: راه آهن چابهار-زاهدان،تفاهم نامه چندجانبه‌،وزیر راه و شهرسازی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید