موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
وزیر صمت: وجود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در بندر امام خمینی(ره)
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیهٔ بازدید از مجتمع بندری امام خمینی(ره)، ضمن اشاره به تٱکید رئیس جمهور مبنی بر تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر بیان داشت: هم اکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در بندر امام خمینی(ره) موجود و ۴۹۰ هزار تن در لنگرگاه در حال تخلیه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ۲۴ آبان علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیهٔ بازدید از مجتمع بندری امام خمینی (ره)، ضمن اشاره به تٱکید رئیس جمهور مبنی بر تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر بیان داشت: هم اکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در بندرامام خمینی(ره) موجود و ۴۹۰ هزار تن در لنگرگاه در حال تخلیه است.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه پیش از این حدود ۱۷۰ هزار تن کالا از این بندر ترخیص شده بود اظهار داشت: در مجموع از بندر امام خمینی(ره) و بندرعباس ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی ترخیص شده است.

وی افزود: با توجه به حساسیت بازار، وزارت صمت خود را مسئول می‌داند که در تامین کالای اساسی اقدامات لازم را انجام دهد. با توجه به دستور رییس جمهور در سه هفته گذشته مبنی بر ترخیص فوری کالاهای موجود در بنادر کشور، امروز از انبارهای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) بازدید داشتیم. خوشبختانه کالاهای موجود در بنادر فراوان است و باید هر چه سریعتر کار ترخیص آنها انجام می‌شد که با دستور رییس جمهور زمینه این کار فراهم شد.

وی گفت: فکر می‌کنم با توجه به موجودی خوب بنادر و وضعیت ذخایر راهبردی کالا که در انبارها داریم، از لحاظ کالای اساسی مشکلی نداریم ولی باید عملیات ترخیص کالا را سرعت می‌دادیم تا کالاها به سرعت دست مردم و واحدهای تولیدی برسند.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: از طرفی حدود چهار میلیون تن کالاهای کارخانجاتی در بنادر است که اگر ترخیص شوند چرخه تولید بیشتر می‌چرخد و تولید کشور رونق بهتری می‌گیرد. قطعا برای کاهش قیمت در بازار باید فراوانی کالا داشته و عرضه را زیاد کنیم.

رزم حسینی افزود: دولت برای تامین نهاده‌های کشاورزی نزدیک به ۶ میلیارد دلار در سال اعتبار تخصیص داده که تاکنون انواع نهاده‌های کشاورزی با اعتباری نزدیک به پنج میلیارد دلار وارد کشور شده و به تدریج وارد شبکه توزیع بازارهای کشاورزی شده است. کار ما به عنوان وزارت صمت تحویل کالا از بنادر به جهاد کشاورزی است و شبکه توزیع و تامین مرغ و تخم مرغ توسط جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سود واردات نهاده‌های دامی به جیب دلالان می‌رود گفت: اساسا اختلاف ارز و ۲ نرخی بودن، منشا فساد است و با توجه به شرایط کشور که در جنگ اقتصادی هستیم دولت تدابیری اندیشیده که کالاهای اساسی به نرخ ارزان‌تر به دست مردم برسد. ما قدری در شبکه توزیع با مشکلاتی رو به رو هستیم اما اخیرا وزارت جهاد کشاورزی با برنامه ریزی که انجام داده در جهت اصلاح شبکه توزیع گام برداشته تا کالا با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

 

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
کد خبر : ۵۲,۲۳۷
کلیدواژه ها: بندر امام خمینی، علیرضا رزم حسینی، وزارت صمت، وزیر صنعت معدن تجارت، عادل دریس، استاندار خوزستان،
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید