سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر بنادر؛ امن ترین مناطق استان های ساحلی هستند/ رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر/ قرنطینه کالا در زمان ورود به کشور انجام می شود ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام فاز سوم طرح توسعه/ احداث سه پست اسکله به طول یک هزار و ۴۰۰ متر رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر و افزایش ۳۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر نجات خدمه قایق صیادی در دهانه اروند رود/ انجام سه عملیات امداد و نجات موفق در یک روز توسط نیروی امداد و نجات بندر اروندکنار رشد 428 درصدی عملیات کانتینری در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 39 درصدی صادرات غیرنفتی
در 3 سال آینده ظرفیت بندر چابهار به 6 میلیون تن افزایش می یابد.

ظرفیت بندر چابهار با اعتبای بالغ بر 470 میلیون دلار و با احداث 5 پست اسکله (3 پست اسکله کانتینری و 2 پست فله‌بر) در بندر شهید بهشتی، ظرف 3 سال آینده به 6 میلیون تن افزایش می‌یابد.

مهرداد میرزایی مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب گفت: در 11 ماهه اخیر یک میلیون و 700 هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده است.

وی با اشاره به فعال شدن کمیته بازاریابی در بندر چابهار افزود: با این حرکت فضای خوبی برای ورود بخش خصوصی به این بندر فراهم شده است.

میرزایی در ادامه به طرحهای توسعه این بندر چابهار اشاره کرد و افزود: ایجاد بانکرینگ و احداث انبار و اسکله پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آن در حال اجرا است و  ابتدای نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با تأمین سوخت رسانی به کشتیهای برای هر  فروند کشتی80 میلیون تومان صرفه جویی ارزی در پی خواهد داشت.

وی در ادامه به لایروبی بندر شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: با لایروبی 17 متر مکعب این بندر و 200 هکتار احداث اراضی داخلی دریا کشتیهای با ظرفیت تناژ 100 هزار تن پهلودهی می‌شود.

وی همچنین افزود: این طرح در مرحله  عقد قرارداد با پیمانکار است و به محض دریافت فاینانس  کار احداث آن اجرا خواهد شد.

میرزایی در ادامه خاطرنشان کرد: زمینه تردد شناورهای تفریحی در مسیر کنارک _ بندر چابهار فراهم شده  است به گونه‌ای که تا پایان سال این خط کشتیرانی راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل اداره بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان همچنین از راه‌اندازی خط مسافربری عمان ـ چابهار ـ گوادر در ابتدای نیمه سال آینده خبر داد و افزود: ظرفیت  شناور تفریحی که در این مسیر بکار گرفته خواهد شد 75 نفر است

۲۱ اسفند ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۵۲۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید