با حضور استاندار مازندران برگزار شد: آیین رونمایی از "کتاب ۹۰ سالگی بندر نوشهر در آینه تاریخ"
طی مراسمی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی،از کتاب "نود سالگی بندر نوشهر در آینه تاریخ " رونمایی شد.
     به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان در این مراسم که عصر امروز شنبه با حضور احمد حسین زادگان استاندار  و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، محمد علی محسنی بند پی نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستانی در سالن همایش های بندر نوشهر برگزار شد طی سخنانی روند تدوین و انتشار این کتاب از سوی روابط عمومی اداره کل را تشریح کرد. 
      وی با تشریح تاریخچه ساخت  بندر نوشهر افزود: بندر نوشهر که نام پیشین آن دهنو بود در بازه زمانی سال های ۱۳۰۹ تا ۱۳۱۸ خورشیدی ساخته شد و در هیجدهم آذرماه ۱۳۱۹ با ورود نخستین کشتی حامل قطعات کارخانه ذوب آهن کرج به بهره برداری رسید.
      گفتنی است کتاب نود سالگی بندر نوشهر در آینه تاریخ، در ۴۳۸ صفحه توسط روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با همکاری انتشارات ناسنگ نوشهر انتشار یافته است و تاریخچه بندر در ایران، مراحل ساخت بندر نوشهر، سیمای بندر نوشهر، بندر نوشهر از زبان پیشکسوتان و‌‌... از مهمترین سرفصل های این کتاب است که با بهره‌گیری از خاطرات ارزشمند زنده یاد مهندس حسین مهرایی نخستین رئیس بندر نوشهر و دیگر اسناد تاریخی به رشته تحریر در آمد.
۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۵۹
ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۲,۴۰۴
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید