افزایش سهم ریلی بار کانتینری؛ یک مساله فرابخشی است / ضرورت تعیین و تبیین تکالیف سایر حوزه ها برای افزایش سهم بار ریلی در بنادر نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌
پیام دکتر علی طاهری به مناسبت آغاز سال جدید.

یا مقلب القلوب و الابصار                                                    یـا مدبــر اللیـل و النهــار

یا محول الحول و الاحوال                                                     حول حالنا الی احسن الحال

 

همکاران عزیز:

ملت شریف ایران سال 1385 را با عطر دل انگیز نام و یاد پیامبر اعظم (ص)با سربلندی و افتخار پشت‌سر گذاشت. سالی که گذشت در پرتو عنایات الهی و همت بلند شما همکاران صدیق و پرتلاش،‌ بخش مهمی از برنامه ها و طرح های سازمانی به مرحله اجرا درآمد و زمینه های لازم برای تحقق اهداف بلندمدت و کلان سازمان بنادر و کشتیرانی فراهم شد.

کارنامه عملکرد سازمان بنادر و کشتیرانی در سال گذشته مؤیّد تلاش مثمرثمر مجموعه‌ای سختکوش،‌ خلاق و مسئولیت پذیر در انجام وظایف محوله بود. بدون تردید این موفقیت جز از رهگذر همکاری،‌ همدلی و وفاق کلیه همکاران ارجمند فراهم نیامده است.

با آغاز سال جدید ، فصل نوینی از فعالیت های شغلی آغاز می گردد. سال جدید به عزم و تلاش فراگیر نیازمند است تا در پرتو تشریک مساعی همگان به موفقیت های بیشتر در آینده دست یافت. سال 1386 سالی آکنده از امّید برای گشایش فضائی مطلوب تر و چشم اندازی روشن تر بویژه در قلمرو تثبیت و تقویت جایگاه جهانی میهن اسلامی در صنعت دریانوردی،‌ جذب سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران با رویکرد عدالت و افزایش ثروت ملی ،‌ توسعه فرهنگ مشتری مداری و بازاریابی  می‌باشد.

سازمان بنادر و کشتیرانی می تواند در سال جدید در اجرای منویات مقام معظم رهبری و پای بندی و پیروی از سیاست های مصوب سند چشم انداز توسعه  با راهبرد "ارتقاء بهره وری" به بسترسازی و هموارسازی راهی بپردازد که کاروان توسعه و پیشرفت جامعه دریایی کشور قصد عبور از آن را دارد. تنها با مدیریت کارآمد منابع انسانی و بکارگیری روش های برتر و واکنش سریع و هوشمندانه در قبال تغییرات و ارائه کیفی خدمات است که می توان نقش محوری و تعیین کننده سازمان بنادر و کشتیرانی را در راهبری بنادر و دریانوردی کشور بیش از گذشته به منصه ظهور رساند.

بمناسبت حلول سال جدید مایلم مراتب تشکر و قدردانی قلبی خود را از تلاش های صادقانه و صمیمانه کلیه مدیران و کارکنان ابراز نمایم و با استعانت از فضل و کرم الهی،‌ سالی سرشار از بهروزی و تندرستی را برای همکاران گرامی و خانواده محترم آنان مسئلت می نمایم.

 

 

علی طاهری

معاون وزیر

و

مدیر عامل

 

۲۸ اسفند ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۵۲۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید