رونق بنادر آبادان با صادرات و ترانزیت کالا/ ظرفیت‌های خوبی در بندر آبادان ایجاد شده است/ سفر دریایی از آبادان به کویت و‌ قطر بازدید معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر بوشهر بارگیری و ترانزیت در بندر نفتی خلیج فارس به مرز 2 میلیون تن رسید/ صادرات قیر به عمان، امارات و هند بارگیری نخستین محموله صادراتی مصالح ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر رشد چشمگیر تجارت با همسایگان با افزایش ناوگان دریایی در جنوب و شمال ایران/ آغاز ترانزیت ۱۰ میلیون تنی کالا از روسیه از طریق ایران/ پیگیری حذف صدور ویزای سفر به کویت هم اندیشی تعاونی های لنج داران و مدیر بنادر و دریانوردی آبادان طرح جامع بندر ریگ بوشهر به تصویب سازمان بنادر رسیده است پایش الکترونیک آب‌های بنادر بوشهر، چابهار، انزلی و شهید رجایی با رادارهای ساخت شرکت‌های دانش‌ بنیان داخلی/ عزم سازمان بنادر برای استفاده از مجموعه های دانش بنیان در حوزه تجهیزات بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر خرمشهر مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، بندر چابهار، سواحل مکران
معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح و برگزاری چند جلسه مهم، دقایقی پیش وارد سیستان و بلوچستان شد و از سوی استاندار و تعدادی از مدیران استان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اسحاق جهانگیری عصر امروز در بدو ورود به فرودگاه چابهار در گفتگو با خبرنگاران، سیستان و بلوچستان را از استان های پرظرفیت کشور برشمرد و گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت های متعدد، این استان با موانع زیادی در مسیر توسعه روبرو است که باید با سفرهای متعدد مسئولین، این ظرفیت ها در جهت پیشرفت و توسعه استان استفاده شود.
معاون اول رییس جمهور از دریای عمان و سواحل مکران به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های سیستان و بلوچستان نام برد و گفت: سواحل مکران نعمتی بزرگ است که می تواند علاوه بر توسعه ملی و توسعه سیستان و بلوچستان، به توسعه کشورهای منطقه نیز کمک کند.
جهانگیری با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران مدتی است که در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: اخیراً دولت تغییراتی را در ستاد و دبیرخانه توسعه سواحل مکران ایجاد کرد تا سرعت اجرای طرح های توسعه بیشتر شود که به همین خاطر در این سفر از نزدیک در جریان پیشرفت طرح ها قرار خواهم گرفت.
وی با یادآوری اینکه طرح ها و کارهای بزرگی در سیستان و بلوچستان در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: گازرسانی به استان و احداث راه آهن چابهار به زاهدان و ساخت بزرگراه های مختلف در دستور کار قرار دارد که امیدوارم شاهد سرعت بخشیدن به روند اجرای این طرح ها باشیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه های سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان افزود: جلسه ستاد توسعه سواحل مکران در چابهار برگزار و از پیشرفت طرح های توسعه مطلع خواهیم شد.
در جریان سفر معاون اول رئیس جمهوری به چابهار، فاز نخست اسکله بندر صیادی تنگ کنارک، افتتاح می شود. این طرح با هدف رونق صید و صیادی، شامل ساخت اسکله، موج شکن، تأسیسات خشکی، محوطه سازی و لایروبی، ‌با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان در 36 ماه به بهره برداری رسیده است و قابلیت پهلوگیری 120 فروند شناور لنج، همچنین 250 فروند قایق را دارد.
بندر صیادی تنگ یکی از قدیمی ترین اسکله های صیادی در حوزه شهرستان کنارک در 110 کیلومتری مسیر چابهار – جاسک واقع شده و از نقاط مهم صیادی و گردشگری سواحل مکران به حساب می آید.
استفاده مناسب از ظرفیت ها و توانمندی های منطقه به ویژه ذخایر خداداد دریا می تواند منجر به رونق اقتصاد خانوار و ایجاد اشتغال پایدار برای صدها نفر شود، با افتتاح این بندر جدید صیادی ده هزار تن به میزان تولید شیلات و حدود دو هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۵۱
پایگاه اطلاع رسانی دولت |
کد خبر : ۵۲,۸۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید