کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تشدید نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
نماینده مردم شرق استان هرمزگان، مجلس شورای اسلامی،کاهش اثرات تحریم
نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای توسعه سواحل مکران بزرگترین بندر تجاری کشور؛ در محدوده شهرستان جاسک ایجاد می شود، گفت: همچنین جذب حداکثری کالا؛ با ایجاد بندر چندمنظوره در میناب رقم خواهد خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین رییسی در بازدید از بنادر شرق استان هرمزگان اعم از تیاب، کلاهى، کرگان، سیریک و کوه مبارک که با حضور محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد با اشاره به اینکه بزرگترین بندر تجاری کشور در محدوده شهرستان جاسک، ایجاد می شود، اظهار کرد: در راستای توسعه سواحل مکران؛ بزرگترین بندر تجاری کشور در نزدیکی شهرستان جاسک و در منطقه کوه مبارک احداث خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه هدف از توسعه بنادر کشور؛ رونق تجارت، گردشگری دریایی، افزایش میزان صادرات غیرنفتی و اشتغال آفرینی و تامین معاش مردم منطقه است، بیان کرد: در ساحل میناب، ایجاد بندر چندمنظوره‌ای از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار می‌گیرد تا بتوانیم به بهترین شکل از ظرفیت این منطقه نیز بهره‌مند شویم.
 
نماینده مردم میناب، جاسک، رودان و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت ارزشمند دریای عمان و اقیانوس هند به نحو مطلوب استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای کاهش اثر کردن تحریم‌ها؛ استفاده از توان داخلی و توجه به اقتصاد دریامحور یکی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی برای کشورهایی است که از ظرفیت دریایی برخوردارند.
 
رییسی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما همچنان شاهد محرومیت های مردم مناطق ساحلی هستیم و باید به مسئله تامین معاش و اشتغال بومیان نوار ساحلی بیش از پیش توجه شود.
 
وی با بیان اینکه خط تجاری جاسک-عمان طی سال های گذشته حفظ شده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد، تاکید کرد: باید توان رقابت برای بومیان منطقه در دستور کار قرار گیرد و در این راستا نوسازی شناورها و حتی تبدیل شناورهای سنتی به شناورهای جدید، مقوله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.
 
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، همچنین با بیان اینکه ایجاد بندر چندمنظوره در میناب می‌تواند در جذب بار موثر باشد، عنوان کرد: چنین اتفاقی؛ صاحبان کالا را به سمت میناب سوق می‌دهد و به رونق این بندر کمک می کند.
 
رییسی افزود: علاوه بر این ایجاد مسیر دسترسی به بندر تیاب یک نیاز جدی و توسعه جاسک در حوزه نفتی و صنعتی نیازمند برنامه‌ریزی جامع است.
 
وی با تاکید بر اهمیت توسعه پسکرانه بنادر، گفت: همچنین در مورد بندر سیریک باید به افزایش ظرفیت تجاری و توسعه گردشگری دریایی توجه کرد و بنادر مختلف کشور اعم از تیاب، میناب، جاسک و سیریک نیازمند دسترسی ایمن و ریلی برای فعالیت اقتصادی و تجاری هستند و باید در این زمینه گام‌های موثر و جدی برداشت.
 
نماینده مردم میناب، جاسک، رودان و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جاسک علاوه بر اینکه می‌تواند محل تولید کالاهای صنعتی شود، اعلام کرد: همچنین با راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید و پایانه صادرات نفت، بندر جاسک محلی برای تولید محصولات پتروشیمی خواهد بود.
 
رییسی ادامه داد: احداث بندر تجاری در محدوده شهرستان جاسک، می‌تواند ترانزیت کالا و انتقال مسافر به کشورهای حاشیه خلیج فارس را بهبود بخشد و همچنین به دلیل نزدیکی با بندر سلطان قابوس عمان، مراودات دو کشور را تسهیل کرده و تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و کشور خواهد داشت.
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۵۳,۰۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید