لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
نماینده مردم شرق استان هرمزگان، مجلس شورای اسلامی،کاهش اثرات تحریم
نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای توسعه سواحل مکران بزرگترین بندر تجاری کشور؛ در محدوده شهرستان جاسک ایجاد می شود، گفت: همچنین جذب حداکثری کالا؛ با ایجاد بندر چندمنظوره در میناب رقم خواهد خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین رییسی در بازدید از بنادر شرق استان هرمزگان اعم از تیاب، کلاهى، کرگان، سیریک و کوه مبارک که با حضور محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد با اشاره به اینکه بزرگترین بندر تجاری کشور در محدوده شهرستان جاسک، ایجاد می شود، اظهار کرد: در راستای توسعه سواحل مکران؛ بزرگترین بندر تجاری کشور در نزدیکی شهرستان جاسک و در منطقه کوه مبارک احداث خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه هدف از توسعه بنادر کشور؛ رونق تجارت، گردشگری دریایی، افزایش میزان صادرات غیرنفتی و اشتغال آفرینی و تامین معاش مردم منطقه است، بیان کرد: در ساحل میناب، ایجاد بندر چندمنظوره‌ای از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار می‌گیرد تا بتوانیم به بهترین شکل از ظرفیت این منطقه نیز بهره‌مند شویم.
 
نماینده مردم میناب، جاسک، رودان و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت ارزشمند دریای عمان و اقیانوس هند به نحو مطلوب استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای کاهش اثر کردن تحریم‌ها؛ استفاده از توان داخلی و توجه به اقتصاد دریامحور یکی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی برای کشورهایی است که از ظرفیت دریایی برخوردارند.
 
رییسی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما همچنان شاهد محرومیت های مردم مناطق ساحلی هستیم و باید به مسئله تامین معاش و اشتغال بومیان نوار ساحلی بیش از پیش توجه شود.
 
وی با بیان اینکه خط تجاری جاسک-عمان طی سال های گذشته حفظ شده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد، تاکید کرد: باید توان رقابت برای بومیان منطقه در دستور کار قرار گیرد و در این راستا نوسازی شناورها و حتی تبدیل شناورهای سنتی به شناورهای جدید، مقوله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.
 
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، همچنین با بیان اینکه ایجاد بندر چندمنظوره در میناب می‌تواند در جذب بار موثر باشد، عنوان کرد: چنین اتفاقی؛ صاحبان کالا را به سمت میناب سوق می‌دهد و به رونق این بندر کمک می کند.
 
رییسی افزود: علاوه بر این ایجاد مسیر دسترسی به بندر تیاب یک نیاز جدی و توسعه جاسک در حوزه نفتی و صنعتی نیازمند برنامه‌ریزی جامع است.
 
وی با تاکید بر اهمیت توسعه پسکرانه بنادر، گفت: همچنین در مورد بندر سیریک باید به افزایش ظرفیت تجاری و توسعه گردشگری دریایی توجه کرد و بنادر مختلف کشور اعم از تیاب، میناب، جاسک و سیریک نیازمند دسترسی ایمن و ریلی برای فعالیت اقتصادی و تجاری هستند و باید در این زمینه گام‌های موثر و جدی برداشت.
 
نماینده مردم میناب، جاسک، رودان و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جاسک علاوه بر اینکه می‌تواند محل تولید کالاهای صنعتی شود، اعلام کرد: همچنین با راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید و پایانه صادرات نفت، بندر جاسک محلی برای تولید محصولات پتروشیمی خواهد بود.
 
رییسی ادامه داد: احداث بندر تجاری در محدوده شهرستان جاسک، می‌تواند ترانزیت کالا و انتقال مسافر به کشورهای حاشیه خلیج فارس را بهبود بخشد و همچنین به دلیل نزدیکی با بندر سلطان قابوس عمان، مراودات دو کشور را تسهیل کرده و تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و کشور خواهد داشت.
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۵۳,۰۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید