در توسعه بندر چابهار؛ وضعیت رو به رشدى را شاهد هستیم/ کمک ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی سازمان بنادر در راستای مقابله با کووید ۱۹ در چابهار/ سازمان بنادر؛ به توسعه ملی و محلی در چابهار توجه کرده است
نماینده مردم چابهار، دشتیاری، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی از کمک ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی سازمان بنادر به مرکز درمان بهداشت چابهار در راستای کنترل و مقابله با ویروس کووید ۱۹ خبر داد و گفت: این سازمان علاوه بر توسعه بندر، در راستای توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، به توسعه ملی و محلی در چابهار توجه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، معین‌الدین سعیدی پس از بازدید محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی از ساحل گردشگرى درک، اسکله چند‌منظوره جد، اسکله صیادى شهیدرضایى و موج شکن چندمنظوره گوردیم در استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: سواحل مکران پهنه خاصی است و ویژگی‌های خاصی دارد، به همین دلیل نیز مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای بر توسعه این سواحل دارند.

وی ادامه داد: توسعه سواحل مکران از جمله برنامه‌هاى راهبردى کشور است و فرصت‌هاى بى بدیلی را در خود دارد، اما متاسفانه با عقب ماندگى‌های خاصی همراه است و باید در این راستا اقدامات ویژه ای از سوی دستگاه‌های مختلف انجام شود تا شاهد توسعه سواحل مکران باشیم.

نماینده مردم چابهار، دشتیاری، کنارک نیک شهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بندر چابهار؛ تنها بندر اقیانوسى کشور و راه دسترسى به کشورهای آسیاى میانه است، بیان کرد: بندر، نقش ویژه در توسعه چابهار داشته و بخشى از مشکلات این منطقه و اقتصاد ملى را حل کرده است و مى‌کند.

سعیدی با تاکید بر اینکه براى توسعه یک منطقه، باید انسان به عنوان محور توسعه مدنظر قرار گیرد، گفت: نباید شرایط به گونه‌ای پیش برود که منطقه یا پهنه مربوطه، توسعه یافته باشد اما مردم شرایط اقتصادى مناسبى نداشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه در توسعه بندر چابهار، شرایط رو به رشدى را تجربه مى‌کنیم و عنوان کرد: در این رابطه مهندس راستاد اولین مدیری در سطح عالی هستند که صرفا به مقوله‌های بندری در چابهار توجه نداشته اند، بلکه برای سازمان بنادر و دریانوردی، در کنار اهمیت پروژه‌هاى بندر به توسعه ملى و محلى نیز توجه ویژه شده است.

نماینده مردم چابهار، دشتیاری، کنارک نیک شهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ایجاد کریدور چابهار- کنارک که نسبت به آن تعهد داده شده، خاطرنشان کرد: در این رابطه مهندس راستاد نسبت به بخشی از پروژه تعهد داده اند و فعالیت آغاز شده و با وجود سازمان بنادر جاى نگرانى در این راستا وجود ندارد.

سعیدی همچنین اعلام کرد سازمان بنادر و دریانوردی، ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، در راستای کنترل و مقابله با بیماری کووید ۱۹ به منظور خرید تجهیزات پزشکی به مرکز درمان بهداشت چابهار مساعدت کرده که حاکی از توجه این سازمان به مسئولیت‌های اجتماعی، علی‌رغم وظیفه و مسئولیت‌های ذاتی این سازمان است.

 

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
سازمان بنادر و دریانوردی |
کد خبر : ۵۳,۰۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید