لزوم انتقال دانش و تشریک مساعی کارشناسان سازمان بنادر در امور دریانوردی/ اختصاص لایروب هاپرساکشن هزارمترمکعبی به بنادر شمالی در آینده‌ای نزدیک/ تأکید بر آموزش و همکاری های بین المللی PSC با بنادر کشورهای دیگر نشست هم اندیشی مدیرکل بندر امیرآباد با صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری پیام تسلیت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی درگذشت مهندس رستم قاسمی بندر آبادان مزین به حضور شهدا شد/ ورود پیکر پاک ۱۱۱ شهید به بندر آبادان تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از فردا/ پیش بینی تلاطم دریا و کاهش اختلال در تردد ایمن دریانوردی استقرار مواکب خدمات رسانی در روز استقبال از پیکر شهدا/ پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس فردا از آبراه اروند وارد بندر آبادان می شوند کارگاه آموزش تئوری و عملی اطفای حریق در بندرترکمن برگزار شد بندر آبادان میزبان پیکر ۱۰۰ شهید وطن/ شرایط استقبال از پیکر شهدا در بندر آبادان مهیاست رونق فعالیت‌های بازرگانی در بندر تجاری شادگان/ ورود بیش از ۱۴۰ فروند شناور سنتی به بندر از ابتدای سال حمل‌ونقل دریایی کشور مظلوم واقع شده است/ ضرورت اشاعه فرهنگ دریایی / اقتصاد دریامحور مغفول مانده است
مدیر ارشد اجرایی بهره بردار بندر آستارا گفت: از آبان امسال، فعالیت خطوط منظم دریایی کانتینری عادی و یخچالی بین بندر آستارا و بنادر اکتائو قزاقستان و آستاراخان روسیه آغاز شد و به زودی بنادر ماخاچ قلعه روسیه و باکو در آذربایجان نیز به این شبکه ملحق می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا چشم جهان درباره آخرین وضعیت بندر آستارا، اظهار داشت: مجتمع بندری آستارا یک منطقه ویژه اقتصادی است که در منتهی الیه شمال غربی کشور در سواحل دریای خزر واقع شده است؛ با استفاده از ظرفیت های قانونی آن، بخش خصوصی می تواند ضمن سرمایه گذاری برای احداث انبار و مراکز لجستیکی و ارزش افزوده، از مزیت صادرات، صادرات مجدد و ترانزیت کالا بدون مواجهه با تشریفات پیچیده گمرکی برخوردار باشد و از تخفیفات در هزینه های بندری نیز بهره مند شود.
وی ادامه داد: وسعت اراضی این بندر بیش از ۵۵ هکتار است و طرح توسعه آن از سال 88 توسط شرکت سرمایه گذار و بهره بردار آغاز شده است؛ طرح توسعه این بندر در قالب ۳ فاز به نحوی است تا بتواند به انواع کشتی ها و کالا و کانتینرها خدمات رسانی کند.
 ۷۵ متر به طول اسکله های بندر آستارا افزوده می شود
مدیر ارشد اجرایی بهره بردار بندر آستار اظهار کرد: بندر آستارا هم اکنون از ۲۱۰ متر اسکله برخوردار است و به زودی ۷۵ متر دیگر به طول اسکله های آن افزوده می شود.
چشم جهان ادامه داد: با رسیدن طول اسکله های مجتمع بندری آستارا به ۲۸۵ متر، ظرفیت عملیاتی این بندر، به یک میلیون تن در سال می رسد.
وی گفت: در طول ۱۰ ماه سپری شده از سال ۱۳۹۹ بالع بر ۱۸۵ هزار تن انواع کالای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی در مجتمع بندری آستارا تخلیه و بارگیری شده است و انتظار می رود تا مجموع ترافیک این بندر در طول سال جاری به بیش از ۲۲۰ هزار تن برسد.
راه اندازی سرویس منظم حمل دریایی کانتینر 
مدیر ارشد اجرایی بهره بردار بندر آستار افزود: از آبان ماه سال جاری، سرویس منظم حمل دریایی کانتینرهای عادی و یخچالی بین بندر آستارا و بنادر اکتائو قزاقستان و آستاراخان روسیه آغاز شد و به زودی بنادر ماخاچ قلعه روسیه و باکو جمهوری آذربایجان نیز به این شبکه ملحق می شوند.
وی درباره تجهیزات یدک کش و لایروب در بندر آستارا، اظهار کرد: مجتمع بندری آستارا از ناوگان دریایی مستقل خود برای ارائه خدمات یدک کشی و لایروبی به کشتی های تردد کننده به این بندر بهره می‌برد. 
وی درباره آخرین وضعیت لایروبی بندر توضیح داد: در حال حاضر لایروبی کانال دسترسی و حوضچه مجتمع بندری آستارا برای تامین عمق ۵.۵ متر توسط سازمان بنادر و دریانوردی در حال انجام است.
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۱
خبرگزاری فارس |
کد خبر : ۵۳,۱۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید