مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر ،قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز ، سواحل کشور
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح جزییات قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز ساحلی در تمامی استان‌های ساحلی کشور، اعلام کرد: با 177 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مناطق ساحلی برخورد شده است.
حمید خلیلی در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره آخرین وضعیت آزادسازی سواحل در مناطق ساحلی شمالی و جنوبی کشور،‌ اظهارداشت: تاکنون (طی 6 سال اخیر) 177 مورد برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در خطوط ساحلی و به منظور دسترسی مردم به دریا مدنظر قرار گرفته که سهم سال جاری 17 مورد بوده است؛ در سال جاری تخریب ها صرفا مربوط به استان مازندران بوده است.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با رویه صدور مجوز سازه های ساحلی، عنوان کرد: به استناد مفاد بند ۲۲ از ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی و بند 7 قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر و ابلاغیه چهل و چهارمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار؛ این سازمان موظف است نسبت به صدور مجوزهای ساخت و بهره برداری از سازه ها و تاسیسات ساحلی و دریایی باحق نظارت در اجرا اقدام کند.
خلیلی افزود: در همین راستا کمیته صدور مجوز سازه های دریایی مسئولیت بررسی درخواست ها و صدور مجوز مربوطه را عهده دار است که مراحل آن از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل به نشانی sm.pmo.ir قابل دسترسی است.
به گفته وی، اگر مراحل قانونی در رابطه با سازه های ساحلی طی نشود، گارد سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به قلع و قمع اقدام می کند.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی یادآورشد: در استان خوزستان 9 پرونده، بوشهر 48 پرونده، هرمزگان 9 پرونده، سیستان و بلوچستان 2 پرونده، گیلان 41 پرونده، مازندران 128 پرونده قضایی در رابطه با سازه های ساحلی تشکیل شده است که جمعا به 237 مورد می رسد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۵۳,۲۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید