کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
درخواست آیمو، مبارزه با دزدی دریایی،خلیج گینه
سازمان جهانی دریانوردی، خواستار تشکیل کارگروهی برای مقابله با تعداد فزآینده حملات دزدان دریایی به کشتی ها در خلیج گینه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از جی کپتین، سازمان بین المللی دریانوردی( آیمو)، در پاسخ به افزایش تعداد حملات دزدان دریایی به کشتی ها در خلیج گینه، یک کارگروه امنیت دریایی را تشکیل می دهد. بر این اساس کار گروه قرار است در جلسه بعدی کمیته ایمنی دریایی، فرصتی را برای کشورهای عضو و سازمان های بین المللی فراهم کند تا درباره همکاری بیشتر و اقدامات احتمالی برای حل این مشکل تبادل نظر کنند.
 کیتاک لیم؛ دبیرکل آیمو نگرانی خود را در مورد افزایش تعداد و شدت حملات به کشتی ها و خدمه کشتی ها در منطقه خلیج گینه ابراز داشت و بر لزوم همکاری کشورهای عضو برای بازگرداندن امنیت و کاهش تهدیدات متوجه امنیت خدمه و شناورهای فعال در منطقه تاکید کرد. 
وی تأکید کرد: کشتی ها برای جلوگیری از بروز حملات و گزارش حملات احتمالی، باید اجرای بهترین روش مدیریتی مورد تایید آیمو درآفریقای غربی را رعایت کنند. 
دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی اظهار داشت: با حمله اخیر به کشتی کانتینری MV Mozart در 23 ژانویه 2021، که منجر به کشته شدن یک نفر و ربودن 15 دریانورد شد، فوریت وضعیت موجود در دستور کار قرار گرفته است؛ طبق آخرین گزارش ها، 15 دریانورد ربوده شده آزاد شده اند.
طبق گزارش مرکز مقابله با دزدی دریایی اداره بین المللی دریایی، تعداد حوادث دزدی دریایی در خلیج گینه در سال 2020 با 130 آدم ربایی خدمه در 22 حادثه جداگانه رکورد جدیدی است. مساله نگران کننده دیگر این است که حملات به طور فزآینده ای خشونت آمیز بوده و از دورتر از ساحل رخ می دهد که نشان ازافزایش قدرت های باندهای دزدان دریایی مسلح در منطقه است.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۳۵
کد خبر : ۵۳,۲۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید