معاون دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ، حبیب اله طالبی ، تشریه اهداف 1400 معاونت دریایی بندرامیرآباد
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت در راستای حفظ ایمنی دریانوردی جهت تردد کشتی ها به بندرامیرآباد، 2 مورد هیدروگرافی پایشی کامل از کانال دسترسی و حوضچه های بندر و حداقل 300 هزار متر مکعب لایروبی در مناطق مورد نظر در سال آینده در دستور کار این بندر قرار گرفت.

حبیب اله طالبی در گفتگو با واحد روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، در تبیین بخشی از اهداف معاونت دریایی در سال 1400 ، به نقش حیاتی ترافیک دریایی حاصل از تردد کشتی ها و رابطه مستقیم آن با عملکرد اقتصادی بنادر اشاره و از اجرای 2 مورد هیدروگرافی پایشی کامل از کانال دسترسی و حداقل 300 هزار متر مکعب لایروبی از حوضچه ها جهت ارتقاء ایمنی مسیر تردد شناورها در سال آینده خبر داد.

وی از دیگر اقدامات این معاونت در سال 1400 را  امکان سنجی مانیتورینگ علائم کمک ناوبری برشمرد و بر تکمیل اطلاعات سیستم جامع دریایی و ساماندهی قایق های تفریحی و صیادی و پلاک گذاری قایق های بی هویت تأکید کرد.

معاون امور دریایی بندرامیرآباد همچنین گفت بازنگری کامل دستورالعمل ها و روش های اجرایی مرکز کنترل ترافیک دریایی نیز در دستور کار این معاونت در سال 1400 قرار دارد.

طالبی در ادامه ضمن تأکید بر ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری ، به عضویت ایران در کنواسیون های بین المللی دریایی از قبیل MARPOL و الزام به رعایت آن با توجه به همجواری با شبه جزیره میانکاله اشاره کرد و از اجرای 2 مورد مانور مقابله با آلودگی آب دریا ، اشاعه فرهنگ محیط زیست دریایی به صورت حضوری و مجازی در مدارس و  واگذاری راهبری ، تعمیر و نگهداری تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی به بخش خصوصی خبر داد.

معاون دریایی اداره کل بنادر ودریانوردی امیرآباد در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق اهداف تدوین شده در سال 1400 ، در مجموع شاهد ارتقا سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت بندر امیرآباد باشیم.

 

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲
کد خبر : ۵۳,۴۱۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید