آزادسازی بیش از ۳۱ هزار متر نوار ساحلی مازندران طی سه سال گذشته طرح جدید شرکت کشتیرانی فنلاندی برای ساخت کشتی هایی با آلایندگی صفر ساخت شناورهای بدون سرنشین اطفاء حریق/ افزایش ایمنی عملیات امداد و نجات در دریاها پهلوگیری 2 کشتی حامل روغن خوراکی در بندر شهید رجایی/ 5 کشتی حامل کالاهای اساسی طی روزهای آینده وارد بندر می شود بنادر؛ بخش مهمی از پازل توسعه اقتصاد ایران است/ تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را کاهش می‌دهد رشد ۳۹۰۰ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر نوشهر در دو هفته اول ۱۴۰۰/ پایان عملیات اجرایی نخستین سایت اختصاصی ترمینال کانتینری رشد ۳۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 60 درصدی صادرات غیرنفتی در سال 99 سرمایه‌گذاری موتور تولید در پسکرانه بنادر را روشن می‌کند/ همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر عملیات عبور و مرو در کانال سوئز به حالت عادی برگشته است بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴
پهپادهای خودران ،عملیات بندری ، آنتروپ بلژیک
بندر آنتروپ در بلژیک قصد دارد با مجموعه ای از پهپادهای خودران فرآیند عملیات نظارت و بازرسی در سطح بندر را در سال 2022 بهبود ببخشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از اینفومارین، بندر آنتورپ در حال آزمایش پهپادهای خودران برای نظارت بر فعالیت و حفظ ایمنی در سراسر مجموعه بندر است.
بندر آنتروپ برای اولین بار و به صورت آزمایشی، از یک پهپاد خودران در آسمان بندر برای بازرسی و کنترل فعالیت های این بندر استفاده کرد. این بندر در نظر دارد در سال 2021 یک سری آزمایشات را برای استفاده مجموعه های از پهپادهای خودران در سال 2022 انجام دهد.
پروازهای آزمایشی فعلی برای موقعیت ها و شرایط مختلف از جمله بازرسی زیرساخت ها، نظارت و مانیتورینگ، مدیریت حوادث، مدیریت اسکله و تشخیص نشت و آلودگی محیطی درنظر گرفته شده است. 
هدف این آزمایش ها، به کارگیری پهپادهای خودران به عنوان یک ابزار نظارتی در یک محیط واقع بینانه و پیچیده با موانعی متعدد، از ساختمان ها گرفته تا خطوط ولتاژ بالا است تا ظرفیت نظارتی و کنترلی این ابزار جدید مورد ارزیابی قرار گیرد.
آنیک دی ریدر؛ رئیس هیات مدیره بندر آنتروپ می گوید: ما همه تلاش خود را برای ایجاد محیط بندری امن انجام می دهیم چرا که پهپادها در آینده نزدیک برای تحقق این امر ضروری خواهند بود. 
وی ادامه داد: نوآوری و دیجیتال سازی برای تضمین رشد پایدار  و‌ بلند مدت بندر بسیار مهم بوده و بندر آنتروپ محیط ایده آلی برای آزمایش و توسعه بیشتر فناوری نوآورانه است. 
طبق گفته مقامات بندر آنتورپ، استفاده از پهپادهای خودران می تواند سهم مهمی در ایمنی عمومی مجموعه بندری داشته باشد که تقریباً 30000 هکتار وسعت دارد. 
پهپادها چشم انداز منحصر به فردی را از هوا فراهم می کنند و مسئولین بندر قادر خواهند بود یک منطقه گسترده را به روشی سریع و ایمن مدیریت، بازرسی و کنترل کند.
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸
کد خبر : ۵۳,۴۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید